Tavsiyeler

Doğum kontrol hapının faydaları

Paylaşmak güzeldir ;)

Doğum kontrol hapı düzenli adet görmeyi sağlar

Doğum kontrol hapı kullanan kadınların adet dönemlerinin oldukça düzenli olduğu görülmektedir. Doğum kontrol hapının içerdiği progesteron ve östrojenler doğal siklusun taklidi olduklarından adet dönemindeki düzensizlikleri ortadan kaldırmaktadırlar. Bazı doktorlar regl dönemini düzenlemesi için genç kızlara bile doğum kontrol hapı önermektedir.

Doğum kontrol hapı kansızlığın giderilmesinde etkilidir

Her ay regl olmak kadını ister istemez kansızlığa sürükleyen bir durumdur. ancak bazı kadınlarda normalden fazla miktarda kanama meydana gelebildiğinden bu kansızlık artış gösterir. Doğum kontrol hapı ise regl süresi ve kanamayı da düzenlediğinden kansızlığı da ortadan kaldırmaktadır.

Doğum kontrol hapı adet sancılarının azalmasına yardımcı olur

Ağrılı adet görme kadınlar için çok zorlayıcı ve yaşam kalitesini düşürücü bir durumdur.

Sancılı adet

dönemi için en etkili çözümlerden biri de doğum kontrol haplarıdır. Sancılı adet dönemi sebebi ile hastaneye kaldırılan bir çok kadın mevcut.

 Doğum kontrol hapı menstrual migreni azaltmaya yardımcıdır

Adet öncesi

ve adet süresi dönemde şiddetli baş ağrısından şikayetçi olan kadınların sayıcı hiçte az değil. Hormonlardaki düzensizlik ve değişim sebebi ile ortaya çıkan şiddetli baş ağrısı için doğum kontrol hapı kullanmak etkili bir yöntemdir.


Paylaşmak güzeldir ;)