Ana sayfa » 31 çekmek ne demek? Neden 31 çekmek denir?
AŞK VE SEKS SÖZLÜĞÜ

31 çekmek ne demek? Neden 31 çekmek denir?

Liseli yıllarımızdan itibaren (ki artık bu ilk okula kadar indi) öğrendiğimiz ve erkeklerin kendini tatmin ettiği malum olan diye bildiğimiz 31 çekmek, yani mastürbasyonun adının nereden geldiğini biliyor musunuz?

Mastürbasyon insan doğasının en önemli parçası haline gelmişken, erkeklerin kendini tatmin etme yöntemi 31, 31 çekmek neden bu isimle anılıyor merak konusu. Yıllarca çeşitli öneriler ve teoriler geliştirildi bunun için. Yapılış şeklinden dolayı hamle sayısına verilen isim diyen de var, 3’ü memeye 1’i penise benzettikleri için bu ismi almış diyende…

Lakin ki öyle değildir. Bize bilmiyorduk bu ismin nereden geldiğini. Bizim gibi bilmeyenler için 31 çekmek ne demek? Neden 31 çekmek denir? araştırdık….

31 çekmek ne demek? Neden 31 çekmek denir?

Aslında mevzu Osmanlı dönemine kadar dayanıyor. Osmanlı döneminde insanlar bu aktiviteye ‘el çekmek‘ diyorlardı. Ancak ulu orta böyle bişeyi bırakın dile getirmeyi düşünmek bile kolay olmadığından bir şifreleme yöntemi bulundu.
Bu şifreleme yöntemi için ‘ebced hesabı’ kullanılmış.

69 pozisyonu nedir?

Bir çok kültür ebced hesabı kısaca harflein sayıca karşılığının olması demektir.
El çekmenin ebced hesabı yapıldığında ise durum şu:

Osmanlı alfabesinde;
E harfi yani ‘Elif’ = 1
 L harfi yani ‘Lam’=30…

Harflerin sayısal değerlerini toplayınca 1+30=31 🙂
El çekmek yıllar yıllar geçtikçe bu şekilde 31, 31 çekmek şekilde günümüze kadar gelmiş. Şifreleme yöntemi o kadar başarılı olmuş ki 21.yy’da -bile ne anlama geldiğini bilmeden kullanıyorduk, taki biz bunu açıklayana kadar.

Erkek cinselliği bilgileri

Osmanlı alfabesinin diğer harflerinin ebced hesabındaki karşılıkları tablosuda aşağıdaki gibidir..

ebced-hesabi

Mastürbasyon ile ilgi daha fazla bilgi almak için kirmizikalp.com‘daki diğer yazılarımıza bakabilirsiniz..

Google’da Ara