Ana sayfa » 40 yaşına merdiven dayamış bekar kadın sendromu
#AŞK

40 yaşına merdiven dayamış bekar kadın sendromu

Selam beyler! Anlaşılan hayatınızda 40 yaşına merdiven dayamış bir kadın var ve zaman zaman onu anlamakta güçlük çekiyorsunuz. Ne diyelim, belki bu yazımız size 40 yaşına merdiven dayamış bekar kadın sendromu hakkında biraz bilgi verir.

40 yaşına merdiven dayamış bekar kadın sendromu nedir?

İnsanlar yaş aldıkça karakterleri oturur ve ne istediklerinden çok ne istemediklerine daha hakim olurlar. Yaşadıkları ilişkiler ile birlikte daha seçici olurlar. Geçmişinde kötü tecrübe yaşamış bir kadının her ilişkiye temkinli yaklaşması oldukça normaldir. Normaldir ancak hormonlar ve duygular öyle bir karmaşa yaratır ki kadın ister istemez ‘Etrafımdaki bir çok kadın anne oldu, ben hala bekarım, ne yapacağım!’ paniğine kapılabilir.

Bir çok 40 yaşına merdiven dayamış bekar kadının kedisi veya köpeği olduğunu görmemiz de tam bu yüzden. Bir sevgilisi yoksa %75 oranında, sevgilisi varsa %25 oranında hayvan dostluğundan destek alma eğilimi oluşmaktadır. Zira anne olma isteği tamamen hormonlar ile ilgilidir.

Zamanın geçiyor olduğunu kendine tekrarlayıp duran, ancak yaşadığı kötü tecrübelerden dolayı da bir türlü ciddi ilişkiye cesaret edemeyen kadın için sancılı bir süreci onu sürekli eleştiren bir erkek ne hale getirebilir bir düşünsenize.

Erkek bu durumda eğer; evlilik, çocuk gibi kadının beklentilerine cevap vereceği bir ilişki yaşamak istemiyorsa açıkça söyleyip kadını sonradan hüsrana dönüşebilecek bir beklenti içine sokmamalıdır.

Kadınlar belli bir yaşa geldiklerinde toplum normlarında bir hayat yaşamıyorlarsa, toplumun kadın üzerinde yarattığı baskı ile bunalıma girebilir. Erkeklerin bu durumu anlamak ve onlara destek olmak insanlık görevidir.. Sizce değil midir?

 

Google’da Ara