Ana sayfa » 69 pozisyonu ne anlama geliyor?
#CİNSELLİK

69 pozisyonu ne anlama geliyor?

Seks pozisyonları dendiğinde belki de akla ilk gelenlerden biri 69 pozisyonu. 69 pozisyonu nedir, “ 69 nedir, 69 nasıl yapılır “ gibi sorular çok fazla arandığı ve merak edildiğinden, biz de konu ile ilgili bir şeyler yazalım istedik.

Öncelikle cinselliği ve seksi yalnızca penisin vajina içerisine girmesi olarak düşünmek hem sekse ve cinselliğe hakaret olur hem de kendimize haksızlık olur. Cinsellik ve seks iki kişi arasında yaşanan hazların, zevklerin ve deşarjın hikayesidir. Cinsellik oral ve anal birleşmenin hepsini kapsayan bir bütün olarak düşünülmelidir.

69 nedir? 69 nasıl yapılır? 69 yapmak ne demek?

Fransızca “soixante-neuf” olarak kullanılan pozisyon, 69 pozisyonu rakamların duruş pozisyonundan da anlaşılabileceği gibi iki kişi birinin ağzı diğerinin genital organlarına denk gelecek şekilde durduğu seks pozisyonudur.

69 olan anılan pozisyon çiftin aynı anda birbirini oral olarak uyarması anlamına gelmektedir. Pozisyona 69 denilmesi de bu yüzden.

69 pozisyonunda çift aynı anda birbirini uyarır. Bu pozisyonda kadının uyarılması klitoris, vajina içi ve anüs bölgesinin dil ile uyarılması şeklinde olmaktadır. Erkeğin uyarılması ise penis, yumurtalıklar ve anüs bölgesinin yine dil ile uyarılması şeklinde olur.

Cinsel ilişki yaşayan çiftin boyları arasındaki fazla farklılık 69 pozisyonunda zorlanmaya sebep olabilir. Bu durumda bu karşılıklı uyarılma için farklı pozisyonlar ve duruşlar denenebilir.

69 seks pozisyonu genellikle ön sevişme sırasında tercih edilip, çiftin birbirini tahrik etmek ve cinsel birleşmeye hazırlamak için en çok tercih ettiği pozisyon ve cinsel uyarı yöntemlerinden biridir.

Naneli şekerin 
oral seksteki yeri ;)

69 pozisyonu yani oral seks zevkli olduğu kadar hijyeni gerektiren de bir konudur. Genital bölge ve ağızın bir araya gelmesinden dolayı oluşabilecek hastalıklara sebep olmamak için genital bölgenin, penisin, vajinanın ve anüsün temiz olması önemlidir. Bununla birlikte ağız bölgesinin hijyeni de çok önemlidir.

Hastalıklar yalnızca genital bölgeden ağıza değil, ağızdan genital bölgeye de yayılabilir.

Vajinaya yapılan oral seks sırasında içeri hava üflemek oldukça zararlı bir harekettir. Özellikle gebelik sırasında oral seks konusunda bir uzmana danışmakta fayda olduğunu da belirtelim.

 

 

Google’da Ara