Ana sayfa » Açık alanda seks neden tercih ediliyor?
#CİNSELLİK

Açık alanda seks neden tercih ediliyor?

Kamusal alanlarda, kalabalık bir yerin tuvaletinde, kumsalda, arabada, konserde… bu liste uzar gider. Evimizin veya partnerimizin evinin dışında (tatilde bir otelde olmamız ev kategorisine giriyor 🙂 – ) yaşadığımız cinsel ilişki deneyimleri için açık alanda cinsel ilişki deniyor. Açık alanda seks neden tercih ediliyor, neden cazip oluyor, neden bazıları tarafından eleştiriliyor?

Cinsel ilişki sırasında hissedilen adrenalin, izlenme veya yakalanma hissi birçok insana haz veren ve cazip gelen bir deneyim. Cinsel tercihleri (karşı tarafı veya başka birini rencide, taciz etmediği sürece) kişiye özel ve yargılanamaz bir gerçeklik. Kamusal bir alanda ilişkiye girmeyi tatmin edici ve tahrik edici bulan kişileri eleştirmek veya kınamakta hakkımız değil elbette. Çift karşılıklı olarak konudan mutlu ise, kimse rencide olmuyorsa, başka insanların göreceği veya başkalarını rahatsız edecek bir durum veya taciz yoksa… kime ne yahu?

Açık alanda seks neden tercih ediliyor?

Ancak açık alanda cinsel ilişkiye girmek bununla sınırlı değil. Kamusal bir alanda seks yapmanın özünde “izlenme ihtimali, yakalanma ihtimali” olduğundan, yatak odasının perdesini açarak, komşulara sesini duyurarak veya araç trafiğindeyken otomobil içinde birbirine başkalarının göreceği şekilde dokunmakta bu kategoride sayılabilmekte.

ABD, Kanada, İrlanda, Avustralya, Barbados, Brezilya, Hollanda, Danimarka, Norveç, Polonya ve İsveç gibi ülkelerde bir dönem “açık alanda seks” konusu oldukça sık bir şekilde gündeme gelmişti. Açık alanda cinsel ilişki hemen her ülkede kabul görmeyen ve yasalara aykırı bir eylem ancak oldukça sık tercih edilen bir fantezi olduğu da kesin.

Yetişkin ilişkilerinin çoğunda yaşanan yaşanmasa bile fantezi olarak konuşulan esasen herkesin hayatı boyunca bir defa deneyimlemesi gereken değişik bir tecrübe olduğunu da itiraf etmek gerekiyor.

Ne demişler… Tebdil-i mekanda ferahlık 🙂

 

 

Google’da Ara