Ana sayfa » Adet döneminde içine boşalırsa hamile kalınır mı?
#CİNSELLİK

Adet döneminde içine boşalırsa hamile kalınır mı?

Adet döneminde içine boşalırsa hamile kalır mı?

Kadının hamile kalması için erkeğin yumurtlama dönemi sırasında korunmasız cinsel ilişkiye girmesi ve spermin yumurta ile buluşması gerekir. Regl döneminin ilk gününden itibaren 11 – 16’ıncı günler arası yumurtlama dönemi olarak sayılır.  Adet döneminde içine boşalırsa hamile kalınır mı , kalınmaz mı merak ediyorsanız bu yazı size risk almamanız konusunda fikir verecektir.

Adet döneminde içine boşalırsa hamile kalınır mı?

Cinsel birleşme sırasında rahime ulaşan sperm canlılığını 3 gün korur ve bu süreç içinde döllenme meydana gelir. Bu süre içinde gün aşırı ilişkiye girmek gebelik ihtimalini arttırır. Gebelik ihtimalini arttırmak için sabah erken saatlerde ilişkiye girmek, beslenmeye dikkat etmek, alkol ve sigaradan uzak durmak tavsiye edilir.

Adet döneminde içine boşalırsa hamile kalınır mı sorusuna “hayır” cevabını aldıysanız yanlış bir cevap ile karşı karşıya olduğunuzu ve adet döneminde de hamile kalınabileceğini bilmelisiniz.

Adet kanamasının başlayışı yumurtlamanın bittiğini, bir sonraki yumurtalama dönemine kadar beklenmesi gerektiğini işaret etse de adet döneminde korunmasız ilişkiye girmek ve erkeğin kadının içine boşaması sonucunda gebelik gerçekleşebilir.

Adet döneminde hamile kalmak çok sık rastlanan bir durum değildir ancak bu ihtimal her zaman vardır.

Google’da Ara