Ana sayfa » Adet döneminde seks yapabilir miyim?
#CİNSELLİK

Adet döneminde seks yapabilir miyim?

Adet döneminde seks yapılır mı?

Adet döneminde seks yapmak güvenli mi?

Regl döneminde cinsel ilişkiye girersem kendimi veya sevgilimi/eşimi tehlikeye atmış olabilir miyim?

Regl döneminde cinsel ilişkiye girilir mi? Adet döneminde seks yapabilir miyim?

Regl dönemi ile ilgili zaten aklımızda binlerce soru var, işin içine bir de cinsellik girince işler iyice karışıyor 🙂

Kadınların aklındaki en öncelikli sorulardan biri “Regl dönemimde cinsel ilişkiye girsek erkek arkadaşım veya eşim benden tiksinir mi?”

Aslında bu tamamen aranızdaki ilişkiye ve kişiye bağlı bir durum. Elbette bir de regl döneminizdeki kanamanın yoğunluğuna bağlı 😉

Çoğu kadın regl döneminde normalden daha istekli oluyor. Bu konuda kendini kötü hissetmene gerek yok, bu oldukça normal bir durum. Hormonların bu dönemde coşmuş durumda 🙂

Kadınları regl döneminde cinsel ilişkiye girmek veya girmemek konusunda en çok endişelendiren şeyler neler?

Cinsel İlişkiye Girersem Canım Acır Mı?

Regl döneminde vijinal bölge normalden daha hassas oluyor. Bu durumda zevk alman normalden daha fazla. Cervix normalden daha aşağıda olduğundan acıdan ziyade hassasiyet daha olası bir durum. Ancak çok derinde kesik acısı benzeri bir acı hissetmen de mümkün. eğer bu durum seni rahatsız hissettirirse bunu partnerin ile paylaşarak daha nazik olmasını isteyebilirsin.

Regl Döneminde Hamile Kalınır Mı?

Neden olmasın? Regl döneminde hamile kalma ihtimali oldukça düşük ancak hiç olmayan bir durum da değil. Spermin rahimde yaşama süresi 72 saat, ani regl döneminin başı veya sonunda cinsel ilişkiye girdiysen bu ihtimal yükselmiş oluyor. Ufacık bile olsa spermin yumurtayı dölleme ihtimali dolayısı ile regl döneminde hamile kalma ihtimali mevcut. Düşük bir ihtimal olmasına rağmen korunmak iyi olacaktır.

Regl Döneminde İlişki Hastalık Riskini Arttırır Mı?

Uzun dönem ilişki yaşayan bir çift için bu ihtimal oldukça düşük. Ancak sürekli partner değiştiren veya tek gecelik ilişki yaşayan insanlar için sadece regl döneminde değil her zaman prezervatif kullanmak doğru olacaktır. Bu dönemde hastalıkları kapma ihtimalin normalden daha yüksek olabilir.

Sevgilim Bu Görüntüden Nasıl Etkilenecek?

Regl döneminde olduğunu erkek arkadaşın veya eşine söylemelisin. Bu konuda onun için de sorun olmadığından emin olmadan hoşuna gitmeyecek bir sürpriz ile karşılaşmasına kesinlikle sebep olmamalısın. Eğer bu durum ikinizi de rahatsız etmiyor ancak görsel olarak hoş olmayan durumlarla da karşılaşmak istemiyorsanız; önceden yanınıza biraz ıslak bir bez alabilir ve ortaya çıkabilecek görüntülere hızlıca müdahele edebilirsiniz.

Beyaz çarşafların bazı lekeleri çok daha hızlı gösterebildiği detayını aklında tut 😉 a

 

Google’da Ara