Ana sayfa » Adet döneminde sevişmek zararlı mı?
#CİNSELLİK

Adet döneminde sevişmek zararlı mı?

Adet döneminde sevişmek zararlı mı sorusu tüm çiftlerin aklından mutlaka geçmektedir. Konuyla ilgili uzmanların görüşlerini inceledik.

Adet döneminde sevişmek aslında sağlık açısından kanıtlanmış hiçbir risk taşımıyormuş. Adet döneminde sevişmenin zararlı olduğu düşüncesi toplumdaki genel görüş olsa da bunun altında yatan en büyük sebep kadınların bu dönemde “kirli” olduğuna olan inanış.

Adet döneminde sevişmek zararlı mı?

Tıp yönünden bakıldığında adet döneminde seks herhangi bir sağlık sorununa sebep olmadığı gibi,  adet döneminde seksin adet dönemi semptomlarına iyi geldiği bile söyleniyor.
Orgazm sırasında salgılanan endorfinin hormonunun doğal bir ağrı kesici ve kadına mutluluk verici etkileri bulunuyor.
Orgazm olmak adet kramplarına iyi geliyor, depresyon semptomlarını ortadan kaldırıyor ve baş ağrılarına geçiriyor.

Adet döneminde seks yapacaksak dikkat etmemiz gerekenler ve önlem almamız gereken bazı durumlar var. Adet döneminde seks sırasında hamile kalınmayacağına inanıyorsanız, şimdiden söyleyelim yanılıyorsunuz. Adet döneminde seks yaparak hamile kalma riski göz ardı edilir gibi değil.

Adet söktürücü bitki

Adet döneminde güvenli bir seks için en çok tercih edilmesi gereken duşta cinsel ilişkiyi tercih etmek. Hem kadın hem de erkek için daha rahat ve steril bir cinsel birleşme olması için duşta seks yapmak adet döneminde faydalı bir tercih. Adet döneminde krampların artmaması için sert bir seks kaçınılması gerekenler arasında yer alıyor.

Yalnızca adet döneminde değil her zaman cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı temkinli olmakta fayda var. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve virüslere karşı adet döneminde de açık olduğumuzu unutmamalı ve prezervatif kullanımını ihmal etmemeliyiz.

Kırmızı Kalp

Google’da Ara