Ana sayfa » Adet söktürücü bitkiler neler?
#CİNSELLİK

Adet söktürücü bitkiler neler?

Adet söktürücü bitkiler neler?

Adet söktürücü bitkiler neler?

Regl döngüsü 21 – 32 gün arasında olduğunda normal kabul edilmektedir. Ancak hava sıcaklığı, stres, psikolojik sebepler ve hormonal değişikliklerle zaman zaman düzensizlikler ortaya çıkabilir.

Adet görme süresi ve aralığı kadından kadına farklılık gösterdiği gibi, aynı kadında her farklı döngüde adet görme süresi ve aralığı da değişiklik gösterebilmektedir.

Öyle yada böyle regl gecikmesi oldukça huzursuzluk verici bir durumdur.

PMS denilen adet öncesi dönemdeki sendromlar adet gecikmesi ile birlikte daha da artabilir.

Sürekli meydana gelen bir adet gecikmesi sorunu yaşıyorsanız mutlaka bir uzman doktor ile konuşmalısın.

Adet dönemindeki gecikmeye yardımcı olacak ve PMS sıkıntılarını azaltacak bazı bitkisel yöntemler bulunmakta. Bitkilerden yardım alarak adet söktürücü çaylar hazırlayabilir ve adet öncesi dönemdeki ağrı, şişkinlik ve huzursuzluk gibi şikayetlerinizden kurtulabilirsin.

Adet söktürücü bitkiler

Zencefil:

Regl döngülerini düzenlemekte oldukça başarılı olan Zencefil aynı zamanda adet sancılarını da büyük oranda ortadan kaldırıyor. Eğer adet oluyor ancak çok az miktarda kanama görüyorsan yine Zencefilden yararlanabilirsin. Adet söktürücü özelliği yaygın olarak bilinen Zencefil çayını günde maksimum 3 defa tüketmen yeterli olacaktır.

Bir bardak su içerisine 1,5 tatlı kaşığı taze çekilmiş Zencefil ekle. Karışımı 5 dakika kaynat. İçerisine çok az miktarda şeker ekleyebilirsin.

 

Nane:

Taze naneyi evde kendin de kurutabilirsin. Bu hem etki hem tat olarak daha iyi sonuç verecektir. Adet düzensizliğinin yanında regl sancısına da iyi gelen naneyi 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırarak yiyebilir veya az miktarda suya katarak içebilirsin.

 

Tarçın:

Hem adet dönemini düzenleyen hem de regl sancılarına iyi gelen bir bitki tarçın. Bir su bardağı sütün içerisine bir çay kaşığı tarçın ekleyerek PMS dönemlerindeki tatlı krizlerini de en sağlıklı şekilde atlatabilirsin. Tarçını süt ile tüketmek istemiyorsan yemeklerin içine de katabilirsin.

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara