Ana sayfa » Afterplay nedir? Cinsellikte ve ilişkide Afterplay’in önemi
#CİNSELLİK

Afterplay nedir? Cinsellikte ve ilişkide Afterplay’in önemi

Seks hayatı bu, renklerle dolu 🙂 Gün geçmiyor ki yeni bir terim üretilmesin. Cinsel yaşamı olduğundan daha renkli bir hale getirmek elimizde. Yeter ki partnerimiz ile aramızda güçlü bir iletişim ve uyum olsun. Gece eğlencelerinin vazgeçilmezi afterparty terimi bu defa seks ile ilgili bir evrim ile karşımızda. Huzurlarınızda yeni nesil seks terimi; Afterplay. Afterplay nedir? Afterplay nasıl yapılır ve daha da önemlisi Afterplay’in ilişkimize faydası ne?

Hemen konuya girelim…

Afterplay nedir?

Artık hepimiz biliyoruz ki ateşli bir cinselliğin ön sevişme ile doğrudan ilgisi var. Sevişme öncesi çiftin birbirini tahrik etmesi, ortam, sözler, dokunuşlar orgazmı ve alınan zevki doğrudan etkiliyor.
Sağlıklı bir cinsel yaşamın ilişkimizdeki duygusallığa, sevgiye, bağlılığa ve sadakate etkisi de tartışılmaz. Cinsellik ve duygusallığı birbirine bağlayan, çiftin arasındaki bağı güçlendiren etkenlerden biri de artık afterplay olarak adlandırılıyor.

Afterplay, seks sonrası çiftin birbirine sevgi, şefkat, ilgi göstermesi, güzel sözler söylemesi. Yani arkasını dönüp uyumaması 🙂

Herhalde kadınlar bu arkayı dönüp uyuma işinden o kadar şikayet etmiş olmalılar ki, artık birileri şu işe bir terim getirelim ve bunun önemini vurgulayalım da kimse seks sonrası arkasını dönüp uyumasın demiş.

İlişkide iletişim sorunları

Şaka bir yana oldukça haklılar. Ateşli ve aşk dolu bir cinsel ilişkinin bitiminden 2 dakika sonra duyulan horlama sesi herkes için üzücü bir durum.

Afterplay yalnızca çiftin birbirine sarılması değil aynı zamanda yaşadıkları cinsellik ile sohbet etmeleri anlamına da geliyor. Yaşanılan cinsel deneyim ile ilgili konuşmak her zaman keyifli gelmeyebilir. Zira bazı fanteziler yalnızca seks sırasında konuşulduğunda keyif verir.

Ancak cinsel ilişki sonrası birbirine karşı nazik, sevgi dolu bir tavır sergilemek duygusal anlamda oldukça doyurucu bir yaklaşım olacaktır.

 

Google’da Ara