Ana sayfa » Aldatmak genetikmiş, koşun!
#İLİŞKİLER

Aldatmak genetikmiş, koşun!

İhanete uğramış ve bunun acısını çekmiş biri bu konuya nasıl bakar bilinmez ancak yapılan araştırmalar aldatmanın genetik bir durum olduğunu ortaya koyuyormuş. Yani karşınıza geçip “Benim babam da aldatırdı” bebeğim diyebilir 🙂 Aldatmak genetik mi değil mi bilemiyorum ama iyi hissettirmediği kesin.

Yalnız unutmamamız gereken bir şey var beyler! Aynı durum kadınlar için de geçerli. Yani kadınlar da genetik faktörlere dayalı bir şekilde ihanet edebiliyor.

Aldatmak genetik mi?

Avustralya Quennsland Üniversitesi’nden bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre kadınlar ne yaparsa yapsın genlerinde aldatma varsa bir şekilde partnerlerine sadakatsizlik ediyormuş.
Kadınların %40’ının aldatmaya meyilliymiş ve bunun sorumlusunun genleri olduğunu açıklanmış. Aldatmak, AVPRIA isimli bir gen değişiminden kaynaklanıyormuş. Araştırmanın sonuçlarına göre genetik yapı kadınların eşlerini ne sıklıkla aldatacağını gösteriyormuş. (Kahve falı gibi yahu) Psikolog Brandon Zitsch, kadınlarda buna neden olan genin ilk kanıtlarını ortaya çıkarmış.

69 pozisyonu nedir?

Eminim bu genler satışa çıksa, erkekler kapış kapış alırdı 🙂

Yaşları 18-49 arasında değişen 7300 uzun süreli ilişki yaşayan ikiz incelenmiş. Özel testlerle kimlerin aldattığı kaydedilmiş. Sonuçlara göre kadınların %6.4 ve erkeklerin %9.8’i birlikte oldukları kişileri en az 1 kere aldatmış. Bazılarının ise birden çok sevgilisi olmuş.

Bilim adamları konuyla ilgili daha fazla çalışma yapılması gerektiğini söylüyorlarmış. Çünkü insan davranışlarının binlerce geni etkileyebileceği konusunda hemfikirlermiş. Daha önce de yapılan bazı araştırmalar aldatan anne-babaların çocuklarının da aldatmaya daha meyilli olduğunu ortaya çıkarmıştı.

Biz yine de atalarımızın ve genlerimizin ardına sığınmak yerine, aldatmanın sebebine odaklanmaya çalışalım.ü

Kırmızı Kalp

Google’da Ara