Ana sayfa » Anal seks acıtır mı?
#CİNSELLİK

Anal seks acıtır mı?

Anal seks hakkında bu zamana kadar duyduklarınız, kötü tecrübelerini paylaşan insanlar ve belki tabulardan dolayı korkuyor olabilirsiniz. Bazı inanışlar anal seksin günah olduğu yolunda da olabilir. Ancak cinsellik kadın ve erkek arasında karşılıklı keyif alındığı sürece tamamen kendilerinin karar vermesi gereken özel bir durumdur. Anal seks acıtır mı, anal seks zararlı mı, anal seks yaparsam hastalık kapar mıyım gibi sorular kafanızda dolanıp duruyorsa, konuya biraz açıklık getirelim.

Anal seks acıtır mı?

Vajinal yoldan cinsel ilişkiye girmek hem kadın hem erkek için oldukça zevklidir ancak anal seks bir çok çift için hem merak edilen hem de vanijal birleşmeden daha zevkli olduğu düşünülen bir cinsel temas şekli.

Anal seksin olmazsa olmazlarından biri kayganlaştırıcılar. Doku yapısı vajinadan çok farklı olduğundan ve vajinal sıvı bu bölgede üretilmediğinden, özellikle kadın ancak erkek için de acı verici olmaması için anal seks sırasında kayganlaştırıcı kullanmak anal seks sırasında oluşabilecek baskı, acı ve çatlama gibi olumsuz durumları ortadan kaldırabilir.

Anal seks sırasında göz önünde bulundurulması gereken ikinci durum da pozisyondur. Kendiniz için en uygun pozisyonu deneyerek bulabilirsiniz. Bazı kadınlar erkeğin aşağıda olduğu pozisyonlarda çok daha rahat ettiklerini belirtirler.

Anal seks ile ilgili endişeleriniz arasında koku, kirlilik gibi detaylar varsa, beslenme şekliniz ile bu durumu kontrol altına alabileceğinizi, konu cinsellik olduğunda bu tür ön yargılara takılmamak gerektiğini de hatırlatalım.

Eğer daha önce bu tip tecrübeniz olmadıysa başlangıç olarak parmaklar kullanılabilir ve mutlaka bir kayganlaştırıcı kullanarak denenebilir. Anal seks bir çok kadın tarafından  ‘Boşuna korkmuşum’ diye değerlendirilen bir cinsel birleşme şeklidir.

Google’da Ara