Ana sayfa » Ayaküstü seks (quickie) nedir?
AŞK VE SEKS SÖZLÜĞÜ

Ayaküstü seks (quickie) nedir?

 Sponten, tek gecelik, one night stand… gibi isimler ile de anılan quickie / ayaküstü seks son yıllarda özellikle genç nesil arasında çok fazla konuşuluyor. Birden gelişen, iki kişi arasındaki elektiriğin artması ile yapılan ve hızla sonuca ulaşılan seks türüne ayaküstü seks deniyor. Ayaküstü seks nedir? Diğer seks türlerinden farkı nedir?

Ön sevişmenin olmadığı, çiftin direk olarak cinsel ilişkiye girdiği seks türü olan ayaküstü seks birbiri ile yeni tanışmış kişiler arasında da olabiliyor, uzun süredir birlikte olan çiftler arasında da.

Ayaküstü seks nedir? Diğer seks türlerinden farkı nedir?

Örneğin tam hazırlanmış işe gitmek üzere kapıdan çıkarken partneriniz kolunuzdan tutup “Seni özledim” dedi ve ilişkiye girdiniz işte bu da ayaküstü seks yani quickie olarak anılıyor.

Ayaküstü seks yalnızca penisin vajina kanalına girmesi şeklinde değil oral seks ile veya çiftlerden yalnızca birinin orgazm olması ile de gelişebilen seks türü.

Ayaküstü seks genellikle (Heteroseksüel ilişkide) erkeğin orgazma ulaşması ile son bulan, 2-3 dakikayı aşmayan, soyunmaya bile gerek duyulmayan şekilde ilerliyor.

Ayaküstü seks yani quickie ilişkide sürekli olarak tercih edilen bir cinsel ilişki çeşidi olduğunda duygusal sorunları doğurabilecek bir kopukluğa sebep olabilmektedir.

Ayaküstü seks genellikle açık alanda veya kalabalık yerlerde tercih edilen, evde misafir olduğunda yapılan, çocukların uyanma ihtimalinde yapılan hızlı sekstir.

Uzmanlar ayaküstü seksin her ilişkide olması gereken ancak sürekli tercih edilmemesi gereken bir seks türü olduğunu belirtiyor.

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara