Ana sayfa » Ayrılık acısından yanmasak olmaz mı?
#AŞK

Ayrılık acısından yanmasak olmaz mı?

Ayrılık acısı nasıl hafifletilir?

İlişkinin bitmesi bazen gerçekten kaçınılmaz oluyor. Ne denersek deneyelim, ne kadar istersek isteyelim, emek verelim olmuyor işte, bazen de yürümüyor.
Ancak her ne kadar ayrılmanın kaçınılmaz olduğunu görsek bile, o kararı almak, karşımızdakine söylemek ve harekete geçmek her zaman kolay olamıyor.
Ayrılmaktan kaçınmanın en büyük sebeplerinden biri çekilecek acıdan kaçmak, diğeri de karşıdakine acı vermekten kaçınmak. Ayrılık acısını geçiren yöntemler ile acısız bir ayrılık yaşamak, en azından hafifletmek mümkün. Yeter ki ayrılmak istediğimiz konusunda net olalım ve kararımızı vermiş olalım.
Ayrılık acısını ne hafifletir diye düşünmek bile ayrılmaya hazır olduğumuzu gösteriyor.

Ayrılık acısını ne hafifletir

Ayrılık kararında emin misin?

Ayrılma kararından emin olmak çok önemli. Eğer emin değilsen partnerinin en ufak bir tepkisinde teslim olma ihtimalin var. Gerçekten neden ayrılmak istediğin konusunda net olmakta oldukça önemli. Bazen asıl sebep sandığın sebep aslında derinde yatan başka bir sebebin sonucu olabilir. Böyle dönemlerde bir süre uzak kalmak, kafa dinlemek faydalı olacaktır.

Ayrılmak istediğini söylerken dürüst ve net ol

Karşımızdakini kırmamak için bazen durumları yumuşatırız. Ancak konu ayrılık kararını açıklamaksa bu doğru bir yaklaşım değil. “Ben aslında seni seviyorum ama…” ile başlayan bir cümle ayrılık kararında asla söylenmemesi gereken bir cümledir. Karşıdaki umutlanır ve aslında kendisinde veya ilişkide o kadar da büyük bir sorun olmadığını düşünebilir. Ayrılma sebebin neyse onu net olarak söylemek bu yüzden gerekli.

Elbette bunu rencide edici, kalp kırıcı bir şekilde yapmaktan bahsetmiyoruz. Kısa, net ve belirleyici konuşmak gerekiyor.

Ayrılık konuşmasını telefonda veya mesajla yapma

Bir süre için bile olsa bir ilişki yaşamak birbirimize karşı sorumluluk taşıdığımız anlamına geliyor. Duygusal bir şeyler hissettiğin, elini tutup dudaklarını öptüğün ve belki gelecek hayalleri kurduğun biri ile mesaj vasıtası ile ayrılmak hiç adil değil.

Ancak bu konuda bazı özel durumlar var. Ayrılmak istediğini söylediğinde karşı tarafın fevri tavırlar sergileyeceğini, şiddet içeren hareketlerde bulunabileceğini düşünüyorsan, o zaman durum hukuki bir süreç gerektirebileceğinden bu konu olduğundan bir uzmandan yardım almanı öneririz.

O seni terk ediyor olsaydı ne hissederdin?

Kısa olsun uzun olsun hiç fark etmez, 3 gün süren ilişkiye bile umut bağlayabiliyoruz, anlam yüklüyoruz. Geçirilmiş süre içinde kurduğu hayallerin yıkılması hiç kimse için kolay değil. Onu anlamaya çalış. Ancak bu seni yıpratacak şekilde olmamalı. Anlayışlı ama net olmak önemli.

KırmızıKalp

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara