Ana sayfa » Ayrılık sonrası aldığımız dersler
#AŞK

Ayrılık sonrası aldığımız dersler

Umutlarla başlayan bir aşk hikayesinin ayrılık ile bitmesi iki taraf için de hüsran. Ancak ayrılıklardan öğrendiğimiz çok şey var. Her ne kadar yeni bir aşkla yepyeni bir umut hissediyor, heyecanlanıyor ve yaşadığımız tüm acı hatıraları unutuyor olsak bile, ayrılık sonrası aldığımız dersler her zaman aklımızda.

Ayrılık sonrası aldığımız dersler

  1. Aşk karşılıksız verilmelidir

Birini sizi sevmesi veya aşık olması için zorlayamayacağınızı bilmelisiniz. Aşk, tamamen karşılıksız verilebilecek bir hediyedir.

  1. Kimseyi değiştiremezsiniz

Ayrılıkların en sık rastlanan sebeplerinden biri de karşınızdakini değiştirmeye çalışmaktır. Deneyebilirsiniz, hatta belki bir süre değiştiğini bile sanabilirsiniz. Ancak asla başarıya ulaşamazsınız. Karşınızdaki bir alışkanlığını veya özelliğini siz istediniz diye değil, kendi istediği için değiştirir.

  1. Tüm sorumluluğu tek bir taraf alamaz

İlişkilerin sağlıklı yürümesi için her iki tarafın da taşın altına elini koyması gerekir. Emeksiz yemek olmaz lafı ilişkiler için söylenebilecek en güzel sözlerden biridir. Her iki taraf da ilişkiyi yürütmeye kararlı ve istekli olmadıkça, o ilişki bitmeye mahkumdur.

  1. Kendinizi kaybetmemelisiniz

İlişkiye başlayıp hayatının önceliklerini tamamen değiştiren ve kendisinden ödün veren insanlar hepimiz tanımışızdır. Belki biz de o insanlardan olabiliriz. Ancak o ilişki bittiğinde elimizde hiçbir şey kalmadığını görmek çok yıkıcı olacaktır. İlişkilerinizi öncelikleriniz arasına koyun, hatta evlilik ise üst sıralara koyun ancak kendinizi tamamen kaybedip bağımlı hale gelmeyin.

  1. Ne istemediğinizi öğrenin

Ayrılıkların öğrettiği en büyük derslerden biri de ne istemediğinizi her biten ilişkide aklınızın bir kenarına yazmaktır. Bu sayede bir sonraki ilişkinizde daha tecrübeli ve ne istemediğini bilen bireylere dönüşürsünüz.

  1. Kalbinizin sesini dinleyin

Evet hanımlar, kalbinizin söylediklerini dinlemeyi alışkanlık haline getirir. Kimseye hatta kendinize bile itiraf edemeseniz bile bir his bu ilişkide yanlış bir şeyler olduğunu söylüyorsa muhtemelen o his doğrudur. Hislerinize güvenin ve kendinize inanın.

  1. Zaman her şeyin ilacıdır

Çok klasik değil mi? Evet. Lakin doğruya doğru. Zaman unutulmaz denen acıları da, ayrılıkları da bir bir unutturuyor. Onsuz yaşayamam dediğiniz kişilerin yüzlerini, isimlerini ve kokularını bile bir süre sonra unutuyorsunuz. Ve geriye sadece bir kaç anı kalıyor. O nedenle kimse olmadan yaşayamam demeyin. Hayatta kalma güdüsüyle donatılmış insan öyle ya da böyle yaşıyor.

Kırmızı Kalp

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara