Ana sayfa » Bekar kadın olmanın faydaları
#AŞK

Bekar kadın olmanın faydaları

Kim demiş mutlu ve tamamlanmış hissetmek için bir erkeğe ihtiyacımız olduğunu!!

İnsanoğlu hep kendinde olan ile mutlu olmak yerine olmayanı istemeye ve olmayan ile çok daha mutlu olabileceğine inanıyor. Kendi sahip olduğumuzu sevmektense başkalarının sahip olduklarını istemeden duramıyoruz. Sürekli kıyaslayıp duruyoruz. Aklımızda hep “Benim de bir sevgilim olsaydı, benim de keyfim yerine olurdu” cümlesi var. Oysa belki de bekar kadın olmanın faydaları var ve kimse bunun farkında değil 🙂

Elbette gerçekten uyumlu olduğun biri ile keyifli bir ilişki yaşamak güzel olur. Düzenli bir seks hayatı ve hayatındaki özel anları paylaşacağın tatlı bir insanı kim istemez ki?

Ancak uzun süredir süren bir ilişki yaşayan ve aslında gerçek anlamda yalnız hisseden o kadar çok insan tanıyorum ki. Bu insanlardan biri de bir zamanlar sizdiniz, bendim, hepimizdik…

Olay aslında sevgilimizin olması veya olmaması değil, olay bulunduğumuz durumu ve hayatımızı keyifli yanlarını görebiliyor muyuz, göremiyor muyuz bununla alakalı.

Şu an hayatında biri olmayanlar ve yakın bir zamanda olacak gibi durmayanlar..

Lütfen üzerinizdeki şu olumsuz enerjiyi bir kaç dakikalığına kenara koyup duruma olumlu yanından bakar mısınız?

İlişki bir esaret demiyorum ancak özgürlüğünüzün farkında mısınız?

İster kadın ol ister erkek bir ilişki yaşıyor olduğun sırada her anlamda sorumlulukların var ve büyük ölçüde ona bağlı yaşıyorsun.

O zaman bi bakalım bekar olmanın, yani sevgilisiz olmanın ne gibi avantajları var?

Bekar kadın olmanın faydaları neler?

1.Mabedimizin keyfine varalım:)

Sen kendinle kalmaya tahammül edemiyorsan başka biri neden seninle yalnız kalmaya tahammül etsin ki?

Çoğumuz yalnız başımıza hiç bir şey yapmadan maksimum 15 dakika geçirebiliyormuşuz. Bu sure sonunda cep telefonu, bilgisayar, arkadaş, ile sohbet vs şeyler ile kendimizi meşgul etmeye başlıyormuşuz.

Hiç ağzınızdan “Bugün kendimle kalmak istiyorum, bugünü kendime ayırıyorum” cümlesi çıktı mı?

Sinemaya gitmek, müzik dinlemek, düşünmek, yazı yazmak, dışarıda yemek yemek vs için illa bir başkasına mı ihtiyacımız var? Kesinlikle yok.

  1. Paylaşmak zorunda değiliz

Dolapta bıraktığın ve kutunun dibinde kalan dondurmayı orada bulmadığınızda sinirlenenlerden misiniz? Yada düşünsenize renkli çamaşırları yıkayıp asarken yanınızdan üzerindeki siyah kıyafetleri yıkanması için çıkartan biri geçse o sırada nasıl hissedersiniz?

Dilediğiniz saatte eve gelmek, istediğiniz kanalı izlemek, koltukta uyuyakalmak…. Ahhh ne kadar keyifli 🙂

  1. Zorundalıklara elveda….

Hepimiz arkadaşlarını veya ailesini sevmediğimiz birileri ile ilişkide olduk mutlaka. Korkunç bir şey…

Düşünsene; annesinden, ablasından veya patavazsız en yakın arkadaşından nefret ediyorsun ama zaman zaman bile olsa yanyana gelip sevimli davranman gerekiyor. En azından gıcıklık yapmaman lazım.

Iyyyy… hayır! Hayatında kimin olmasını istersen sadece onlar var.

Mental Orgazm Nedir?
  1. Bakım saatlerini uzatma zamanı geldi

Duşta keyif yaparken içeriden gelen “Hayatım hadi ama ben de gireceğim…!” sesi ile birden irkilmek ve o harika dakikalara elveda demek…. Yok artık öyle bir şey istersen 1 saat bile duş alabilirsin.

  1. Deneyimlemek için bolca vakit

Uzun zamandır beraberdiniz sen beğendiğin ve anlaştığın sevgili tipinin o olduğunu sanıyorsun. Ancak belki de durum hiç öyle değil. İşte şimdi farklı tarzda insanlar ile tanışmak ve flört etmek için harika bir zamanlama.

Psikolojik Şiddet Belirtisi
  1. Arkadaşlarım beni çok özlemişler…

İlişkin sırasında “bizi çok ihmal ediyorsun, seni hiç göremiyoruz” diyen arkadaşların varya işte onlarla buluşup eğlenceli vakitler geçirmek için fırsat buldun.. daha ne bekliyorsun? Hemcinsleri ile gece dışarı çıkıp felekten bir gece çalmanın ne kadar eğlenceli olduğunu anımsıyor musun?

Kırmızı Kalp

Google’da Ara