Ana sayfa » Sapkınlık derecesi neye göre ölçülüyor?
Ben sapık mıyım
Cinsellik Erkek

Sapkınlık derecesi neye göre ölçülüyor?

İçgüdü dediğimiz şey toplum tarafından halen yerleşmemiş, anlaşılamamış ve kabul görmemiş durumda. Kişinin içgüdüleri ile gelen tavırları ve davranışları genelden farklı olduğunda bir çok kişi tarafından farklı ve aykırı olarak addedilmekte ve dışlanabilmekte. Konu cinsellik olduğunda ise durum çarpı 4 oluyor. Toplumların cinsel davranışlarında belirlenmiş belli ölçütler mevcut. Bu ölçütlerin dışına çıkıldığında kişi sapkın veya sapık olarak nitelendirilebiliyor. Cinsellikle ilgili fantezileriniz karşısında “yahu ben sapık mıyım ?” diye düşünüyor musunuz?

Cinsel sapık” olarak anılmak katı ve keskin inançlı toplumlarda hiçte zor değil. Kişi biraz fantezi eğiliminde olsa cinsel sapık damgasını yiyebiliyor.

Cinsellik kişinin bunu birlikte yaşadığı insanla arasında olan bir özeli aslında. Topumdaki her birey gibi hayatını devam ettiren bir kişinin birbirinden farklı cinsel dürtüleri, cinsel zevkleri ve cinsel fetişleri olabilir. Bu onun sapık olduğu anlamına gelmemektedir.

Ben sapık mıyım?

Cinsel sapkınlık toplum tarafından “vicdani” boyutu aşan durumlar için kullanıldığı gibi, cinselliği birlikte yaşadığı karşı kişinin zarar görmesi, mağdur olması durumunda kullanılması gereken bir tabirdir.

Cinsel yaşamda kişinin kendine özel – uç noktalarda bile olsa – iç güdüleri olabilir. Bu iç güdüler fiilen veya ruhen başka bir kişiye zarar vermediği sürece oldukça normaldir ve yadırganamaz.

 

Aklındaki soruların cevaplarını Kırmızı Kalp sitesinde bulabilirsin.

Bize Katılmak İster Misin?

Ülkemizde hala tabu olarak görülen
#Aşk #İlişkiler #Cinsellik
konuları yasaklar ve yanlış öğretiler sebebiyle
sonuçlarının cinsel sapkınlığa kadar gidebildiği bir durumda.

KirmiziKalp.Com ekibi olarak biz,
#Aşk #İlişkiler #Cinsellik konularını
farklı açılardan ele alarak
toplum bilincine katkı sağlamayı hedefliyoruz.

Bu Hedefe Birlikte Yürümek İster Misin?

info@kirmizikalp.com

Google’da Ara