Ana sayfa » Benden hoşlandığını nasıl anlarım?
#AŞK

Benden hoşlandığını nasıl anlarım?

Emin olun arkadaş mıyız sevgilimi ikileminde kalan ilk siz değilsiniz. Bir çok insan ilişki öncesi, hatta flört öncesi dönemde karşısındaki kişinin kendisinden hoşlanıp hoşlanmadığı konusunda kararsız kalır ve bir türlü adım atamaz. Benden hoşlandığını nasıl anlarım diye düşünüp duruyorsanız, hoşlandığını belli eden sinyalleri verip vermediğini kontrol edip adım atması için teşvik edebilir veya ilk adımı siz atabilirsiniz.

Hoşlandığını nasıl anlarım? diyenler için bir kaç ip ucu verelim…

Göz göze geldiğinizde tepkisi ne oluyor?

Eski bir söz ‘Gözler kalbin aynası’. Bunu bilmeyen yok. Eğer karşımızda hoşlandığımız biri varsa, onunla göz göze gelmekten kaçınırız çünkü gözlerimizden ve bakışlarımızdan anlayacağını biliriz. Sizinle göz göze geldiğinde gözlerini birden kaçırıyorsa, kaşlarını havaya kaldırıyorsa, hafif bir gülümseme ile yere doğru bakıyorsa ilk sinyali aldınız demektir.

 Dialog kurmak için saçma sapan bahaneler buluyor mu?

Olur olmaz konularda fikir sormak için mesaj atmak, akıl danışmak gibi girişimler sıklıkla oluyorsa irtibatta kalmak istiyor demektir. Kalabalık bir grup halinde oturuyorken bile cümleleri hem size dönükse, sohbet etmek için fırsat kolladığı çok açıktır.

Ortak nokta bulma çabasında mı?

İdeal bir ilişki için en önemli şeylerden biri ortak noktalardır. Birbirinize göre olduğunuzu ve ilişki yaşamanız gerektiği mesajını vermek için size ne kadar çok ortak noktanız olduğunu hissettirmeye çalışıyor olabilir. Amcan bu sinyali kaçırmayın;)

 

Google’da Ara