Ana sayfa » Canım onlar MEME mi?
Uzman Görüşleri

Canım onlar MEME mi?

Erkek memesi neden büyür

Bazı erkeklerde görüdüğümüz ve gördüğümüzde şaşırdığımız durum aslında bir sağlık sorunu ve bunun adına da Jinekomasti deniyor. Erkeklerin memesi neden büyür, Jinekomasti ameliyatı nedir, bu ameliyatı kimler yaptırabilir soruları erkekleri düşündürdüğü kadar kadınları da düşündürüyor.

Jinekomasti yani erkekte meme büyümesi bir çok farklı sebepten dolayı olabiliyor. Erkeklerde göğüs dokusunun olması gerekenden büyük olması anlamına gelen Jinekomasti vakalarının çoğunda sebebi bulmak oldukça zor.

Sanılanın aksine diyet, egzersiz gibi yöntemlerle küçültülemeyen erkek memesi büyümesinde tercih edilen en yaygın yöntem ameliyattır.

Amerika Plastik Cerrahlar Derneği’nin (ASPS) kayıtlarına göre jinekomasti, tüm erkek göğüs bozukluklarının %65’ini oluşturmakta.

Ciddi tıbbi bir problem olarak görülmese bile, jinekomasti erkekleri psikolojik olarak etkileyen bir durum olarak biliniyor.

İlerleyen estetik cerrahi teknolojileri sayesinde erkeklerde meme büyümesinin önüne geçmek mümkün.

Uzmanlar, erkeklerde meme büyümesi ameliyatının yapılmak istenmesinin en önemli sebeplerinden biri erkeklerde yarattığı psikolojik sorunlar olduğunu belirtiyorlar. Göğüslerinin daha sıkı, daha dik ve daha estetik durması erkeklerin özgüvenli hissetmelerinde önemli bir rol oynuyor.

Büyük göğse sahip tüm yaşlardaki erkekler, göğüs gelişimleri stabil hale gelmişse ve prosedürden beklentileri gerçekçi ise, jinekomasti cerrahisini düşünebilir.

Jinekomasti adayının fiziksel ve duygusal olarak sağlıklı olması gerekiyor. Aşırı kilolu hastaların ameliyat öncesinde kilo vermesi önemli bir detay.

Erkeklerde meme küçültme ameliyatında başarılı sonuçlar elde edilmesi için esnek ve sıkı bir deriye sahip olmak önemli bir avantaj sağlıyor.

Erkeklerde meme ameliyatlarının iyileşme süreci genellikle 1 hafta olarak belirtiliyor. Ameliyattan sonra hastanın 4 hafta özel korse kullanması gerekiyor ve jinekomasti ameliyatları ortalama 1 saat kadar sürüyor.

 

 

Add Comment

Yorum yapmak için tıkla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’da Ara