Ana sayfa » Çapkın nedir?
AŞK VE SEKS SÖZLÜĞÜ

Çapkın nedir?

Çapkınlık nedir?

Bu sabah radyoda Geveze Show’u dinliyordum. Konu çapkınlıktı.

Ağbinin biri aramış, Çapkın Mısın? sorusuna “Elimden geldiği kadar olmaya çalışıyorum” dedi.

Geveze’nin “evli misin?” sorusuna da “Evet” dedi.

Arkadaş sen mal mısın yahu? Evliyim ve elimden geldiği kadar çapkın olmaya çalışıyorum ne demek?

İbadet mi lan bu? Çapkın olmak erkekler arasında bitmeyen bir sidik yarışı olduğundan bunu geliştirme ve bu konuda iyi olma konusunda engin bir çaba harcıyorlar sanırım.

İki erkek arkadaştan bir tanesinin yeni kız arkadaşının olduğu ortamda, aklı sıra iltifat ettiğini düşünerek şöyle der;

Duyguuu, sen Mehmet’i önceden görecektin, bir çapkındı, bir çapkındı inanmazsın. Sen girince hayatına adama bir şeyler oldu!”

Ne bu şimdi? Adam benimle sevgili olunca gay mi oldu? Kadınlara ilgisini mi kaybetti? Aklı sıra arkadaşını övüyor, bir yandan da sen öyle bir kadınsın ki senden başkasını gözü görmüyor demek istiyor. sus daha iyi!

Kadınların çapkın oluşunu “orospuluk” olarak adleden caaaanını yediğim halkım, erkeğin çapkınlığını bir övünme, bir başarı tablosu, bir ibadet şekli olarak algılayadursun, yaptıkları çapkınlıkları sanki bir kadınla değil de bir koltukla yapıyorlar sanki bu adamlar.

Yavrum senin beni aldattığın canlı da bir kadın, ben başka adama baktığımda orospu oluyorum da, beni aldattığın kadın beni bile bile seninle flört edince neden “bitanesiii” oluyor?

Çapkınlığı ne bir ayıp, ne bir başarı ölçütü olarak değerlendirmeyi doğru bulmuyorum. Bununla birlikte bilmem nereli bilim adamlarının yaptığı araştırmalar sonucu “çapkınlık bir hastalıktır!” bilimselliğini de doğru bulmuyorum.

Çapkınlık üzerinde bu kadar kafa yoracak bir şey değil, olmamalı da.

Erkek dediğin, heteroseksüel ise yanından geçen alımlı bir kadına göz gezdirir, gay ise yanından geçen hoş bir erkeğe göz gezdirir…

Kadın dediğin heteroseksüel ise yanından geçen hoş bir erkeğe göz ucu ile bakar, lezbiyen ise yanından geçen alımlı kadına göz gezdirir.

Bundan garipsenecek bir şey yok ki, olay bokunu çıkarttığında patlıyor zaten.

Tabiri caizse; öküz gibi bakma, gözüne soka soka laf atma, elleme vs gibi davranışlara girip, “Bebeğim seni deli gibi seviyorum” dedikten 15 dakika sonra yoldaki adamı veya kadını durdurup “tanışabilir miyiz?” diyorsan o zaman çapkın değil, pisliksin demektir.

Yani bu yazıdan ne öğrendik; Çapkınlık ile pislikliği karıştırmayalım!

Küçük, tatlı, zararsız çapkınlıklarımızı yapalım ancak bokunu çıkartmayalım 😉

 

Google’da Ara