Ana sayfa » Cinselliğin en büyük handikapı; Argo sevişme sözleri
#CİNSELLİK

Cinselliğin en büyük handikapı; Argo sevişme sözleri

Argo sevişme sözleri

Yatak odası ve yatak odasında yaşananlar iki kişi arasında adeta bir sırdır. En azından öyle olması gerekmektedir.
Cinsel ilişki sırasında konuşulanlar, yaşananlar, kurulan fanteziler, kullanılan argo sevişme sözleri orada kalır ve normal zamanda dile getirilmez. Hem kadın hem de erkek cinselliği yaşarken ne kadar özgür hissederse, alınan zevkte o kadar artmaktadır.
Çiftin cinsellikten zevk alış şekli ahlaki değerler anlamında uyuştuğu, iki tarafın da rencide edilmediği ve tacize girmediği sürece ilişkide uyum devam eder ve cinsellik en doğal hali ile yaşanır.

İlişki sırasında kurulan fanteziler ve sevişme sözleri aşı ateşleyen, heyecanı arttıran ve çiftin keyifli bir cinsel deneyim yaşamasını sağlayan etkenlerdir. Kimileri argo sevişme sözleri kullanmayı tercih ederken, kimileri aşk dolu sözleri argo sevişme sözlerine tercih ederler. Cinselliğin sert ve ateşli olmasındansa, naif ve aşk dolu olması da normaldir. Bu tamamen çiftin modu, uyumu ve cinsellikten beklentisi ile ilgilidir.

Argo sevişme sözleri söylemek normal mi?

İnsanların giyim zevkleri, müzik zevkleri, tatil anlayışları, sevdikleri yemekler, izledikleri film türleri nasıl farklılık gösterebiliyorsa, seksten aldıkları zevkler de değişebilir. Bir kişiye çok seksi gelen bir ifade bir diğeri için kırıcı, alçaltıcı ve itici gelebilir.

Uyumlu bir cinsel yaşantı için hem kendi cinsel isteklerini ve tahrik noktalarını bilmek hem de partnerin beklentilerine karşı anlayışlı ve duyarlı olmak gerekiyor. Argo sevişme sözleri duymaktan haz duyan bir partnerin böyle bir talebi olduğunda ona “Seni seviyorum bebeğim, beni çok tahrik ediyorsun” demek onu tatmin etmeyecektir.

Ancak kendisine argo sevişme sözleri söylendiğinde aşağılandığını hisseden bir partner, bunu duyduğu anda yaşadığı ilişkiyi sorgulayabilecektir.

Sekste uyum nasıl yakalanır?

Cinsel çekim çoğu zaman engellenebilir bir şey değil. Ancak iki kişinin elektriğinin tutması tamamen doyuma ulaştıkları bir seks deneyimi yaşayacakları anlamına da gelmiyor. Ten uyumunun tutması durumunda bile, yetiştirilişten gelen inançlar, tabular, korkular, kompleksler veya seks konusundaki tecrübesizlik gibi dış etkenler seksin keyifsiz bir deneyim olmasına sebep olabilir.

Seks konusunda açık konuşmak, beklentileri karşıdakini rencide etmeden ve kesinlikle zorlamadan dile getirmek önemli.

Ancak akılda tutmak gereken en önemli nokta, partnerin seksten nasıl zevk aldığını, haz noktalarını, fantezilerini ve beklentilerini anlamak ve karşılamak. Seks tek bir kişinin zevk aldığı ve orgazma ulaştığı bir deneyim değildir. Seks iki kişilik harika bir serüven. Bu zevki hem partnerimiz hem de kendimiz için en keyifli hale getirmeye bakalım…

Kırmızı Kalp

 

Add Comment

Yorum yapmak için tıkla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’da Ara