Ana sayfa » Denemekten en korkulan seks pozisyonları
#CİNSELLİK

Denemekten en korkulan seks pozisyonları

Çok az çift seks konusunda açıkça konuşabiliyor. Seks sırasında nelerden hoşlandığımızı, bize ne yapmasını istediğimizi, bizim ona neler yapmak istediğimizi ve fantezilerimizi anlatmak her zaman kolay değil. Seks konusunda bizi geren yalnızca bu değil. Bazı seks pozisyonları var ki, bırakın partnerimize denemeyi teklif etmeyi, denemeyi düşünmekten bile çekiniyoruz.

Denemekten en korkulan seks pozisyonları hangileri? Hangi seks pozisyonları daha çok seviliyor? Hangi seks pozisyonları daha zevkli?

Uzmanlar acaba neyi araştırsak diye düşünmüş ve denemekten en korktuğumuz seks pozisyonlarını araştırmışlar. Belki şaşıracaksınız ancak denemekten en korktuğumuz seks pozisyonları arasında 69 pozisyonu geliyormuş. İnsan neden 69 pozisyonunda sevişmekten korkar ki demeyin, belli oluyor işte 🙂

Üstelik söz konusu seks olunca merak insanı daha da tahrik ettiğinden, bu durumda garip bir merak-korku sarmalına kapılmak çok zor değil. Erkeklerin %42’lik bölümü 69 pozisyonunda sevişmekten korkarken, kadınlarda bu oran %56 civarında.

69 posizyonu nedir?

En korktuğumuz seks pozisyonlarının ikinci sırasında anal seks var. Aslında bunun birinci sırada olmasını beklerdik. Zira kadın için (doğru şekilde hazırlık yapılmadığı durumlarda) oldukça acı verici olabiliyor. Bu anal seks konusunu sonra detaylı şekilde ele alacağız.

Erkeklerin %30.5’i, kadınların ise %54.6’sı anal seks yapma konusunda çekimsermiş. Doggy pozisyonu, yani dizlerin üzerinde el arabası şeklinde yapılan seks pozisyonundan korkma oranı erkeklerde %25 kadınlarda 18 civarında.

Bu araştırma hem Avrupalı hem de Amerikalı erkek ve kadınlar arasında yapılmış ve her iki bölgeden çıkan sonuçlara göre en çok tercih edilen ve en konforlu olduğu söylenen seks pozisyonu misyoner pozisyon olarak kayıtlara geçmiş.

Açıkçası biz bu araştırma sonucuna şaşırdık. Siz ne dersiniz?

Bize yazın…

 

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara