Ana sayfa » Doğanın kadınlara hediyesi; Çoklu orgazm nedir?
#CİNSELLİK

Doğanın kadınlara hediyesi; Çoklu orgazm nedir?

Orta yaşı geçmiş olmasına rağmen henüz orgazmı yaşamamış kadın sayısı çok fazla olsa da, bu deneyimi destansı bir halde yaşayan kadınların sayısı da hiç az değil. Orgazm insana verilmiş en büyük hediyelerden biri ancak kadınlar kısa süre içinde defalarca orgazm olabilme ve çoklu orgazm yaşayabilme şansına sahipler. Yani erkeklere oranla çok daha keyifli bir cinsel deneyim yaşayabiliyorlar. Eğer çoklu orgazmın bir efsane olduğunu düşünüyorsanız, kendinize bunu yaşama şansı verin derim.

Çoklu orgazm nedir? Çoklu orgazm gerçek mi?

Cinsel ilişki sırasında birden fazla defa orgazm olmak çoklu orgazmın basit tanımı. Cinsel ilişki sırasında şiddeti ve şekli birbirinden farklı olan 3-4-5 adet orgazm yaşamak zannedilen kadar zor veya imkansız bir deneyim değil.

Ne yazık ki erkekler çoklu orgazmı yaşayamıyor veya şöyle diyelim erkekler için sayı 2’yi geçemiyor. Ve bunun yanında erkeklerin orgazm çeşitlilikleri kadınlarınki gibi olmadığından, erkekler her orgazm sırasında benzer şeyleri hissediyor. Ancak kadınlar tek bir cinsel birleşme sırasında defalarca orgazm oluyor ve her defasında farklı bir hazzı yaşayabiliyor.

Evet! Aynen! Yaşasın kadın olmak!!!!

Çoklu orgazm nasıl yaşanır?

 4.400 kadın katılımcı ile yapılan bir ankette %75 kadın çoklu orgazm yaşadığını ifade etmiş.  Cinsel ilişki terapisti Annabelle Knight kadınların çoklu orgazm yaşamalarını şöyle açıklıyor;

“Klitorisin uyarılması 1-2 dakika sürüyor. Bu da bir kadının orgazma ulaşmasını sağlayan çok kısa bir süre. Yani kadınlar bu konuda oldukça şanslı. Genital bölgedeki kas ve sinirlerin kolayca uyarılması ufak dokunuşlar ve cinsel birleşme ile daha da hızlanmakta ve çoğalmaktadır.”

Çoklu orgazm yaşamak için neler yapmak gerekiyor?

Çoklu orgazm yaşamanın birinci kuralı dokunmak. Özellikle genital bölgeye yapılan güçlü uyarılar çoklu orgazmı tetikliyor. Dokunuşlar ile kan akışı artıyor ve erojen bölge daha da hassaslaşıyor. Bu da orgazma ve çoklu orgazma giden en önemli yol.

Orgazma giden yola odaklanın

Orgazm olmaya odaklanmak alınan zevki azaltacaktır. Rahat olmak, gevşemek, kendini yaşanan cinsel deneyime teslim etmek çoklu orgazmı ve hazzı kolaylaştıracaktır.

Ortamı cinsel enerjiyi arttıracak hale getirin

Cinsel ilişkiden alınan keyif, fanteziler ve ortamın yarattığı hisler kişiden kişiye değişse bile loş bir ortam, hafif bir müzik, mum, tütsü, masaj, yağlar gibi detaylar hemen herkes için uyarıcıdır. Atmosferin önemini görmezden gelmeyin.

Farklı zevk noktalarınızı keşfedin

Daha önce denemediğiniz zevk noktalarınızı fark etmeye çalışın. Her zaman zevk aldığınız bölgelerin dışına çıkmaya, partnerinizi size dokunması ve vücudunuzun saklı bölgelerini keşfetmesi için teşvik edin.

Vajinal kaslarınızı sıkın. Kegel egzersizlerini hafife almayın

Kegel egzersizleri vajinal kasları güçlendiren ve cinsel ilişki sırasında yapıldığından hem kadına hem de erkeğe haz veren bir egzersizdir. Kegel kasları pubik kemikten iraksoksiye uzanır, pelvik boşluğun tabanını oluşturur ve pelvik organları destekler. Her gün kegel egzersizleri yapmak, ilişki sırasında daha güçlü bir duyum, daha sıkı bir vajinal kanal ve daha yoğun, daha keyifli ve daha uzun bir orgazm deneyimi sağlar.

Kırmızı Kalp’i takipte kal 😉

https://www.instagram.com/kirmizikalpcom/

https://www.facebook.com/kirmizikalpcom/

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara