Ana sayfa » “Dün gece seviştik” izinden nasıl kurtuluruz?
#AŞK

“Dün gece seviştik” izinden nasıl kurtuluruz?

Aşk ıssırığı nasıl geçer?

Ufak cilveleşmeler, öpüşmeler, koklaşmalar harika ancak kendimizi kaybederek sevişirken ertesi gün işe boynumuzda kocaman bir aşk ıssırığı izi ile gideceğimizi unutuyoruz 🙂 Ne yapalım aşk bu insan engel olamıyor.
Nam-ı diğer aşk ıssırığı hem kadınların hem de erkeklerin başının belası.  Ergen yaşlardaki erkekler için bir nevi hava atma unsuru olsa da, yetişkinlikte tecrübesizlik ile bağdaştırılabiliyor. Aşk ıssırığı izi nasıl kapatılır, kırmızılık nasıl geçer, şişlik varsa ne yapmak lazım gibi sorulara içinize su serpecek cevaplarımız var.

Aşk ıssırığı izi nasıl kapatılır ?

Aşk ıssırığına soğuk kaşık uygulaması

Isırığın boyutuna uygun, ıssırığı kapatacak bir boydaki kaşığı yaklaşık 10 dakika buzdolabına koyun. Kaşığın dış bölümünü ıssırığın üzerine bastırın. Bu işlemi günde 2-3 defa uygulamak kan akışını hızlandırır ve şişiği giderir.

Aşk ıssırığına muz kabuğu uygulaması

Muz kabuğunu soyarak, kabuğun iç tarafını morluğun üzerinde bekletmek, aşk ıssırığının morluğunu küçültür. Muz kabuğunu günde 2-3 defa 20 dakika kadar aşk ıssırığının üzerinde bekletebilirsiniz.

Aşk ıssırığına ılık havlu uygulaması

Aşk ıssırığının üzerinden 3-4 gün geçtiyse ve hala düzelme yoksa artık sıcak uygulayabilirsiniz. Ilık su ile ıslatılmış havluyu beş dakika kadar kızarık bölgede tutabilirsiniz.

Aşk ıssırığına beslenme desteği

Aşk ısırığını geçirmek için dışarıdan müdahale işe yaramadıysa, içeriden iyileşmeyi hızlandırmayı deneyin deriz. Brokoli, kıvırcık lahana, ıspanak ve esmer pirinç gibi besinlerde bulunan K vitamini, vücuttaki birikmiş kan ve pıhtılaşmayı absorbe etme konusunda çok başarılıdır. Bu besinleri içeren bir salata ısırığın iyileşmesini hızlandıracaktır.

Aşk ıssırığı izine diş fırçası uygulaması

Cilti iyice tahriş etmeyecek, yumuşak kılları olan bir diş fırçası ile aşk ıssırığı olan bölgeyi ovmak, bölgedeki kan akışını hızlandıran etkili yöntemlerden biri. Bölgeyi diş fırçası ile fazla baskı uygulamadan ve sık sık yönünü değiştirerek 10 dakika kadar ovun. Böylece mor görünüme sebep olan oturmuş kanın dağılmasını sağlarsınız.

Aşk ıssırığına  Aloe Vera uygulaması

Bir çok derde deva olan aloe vera asşk ıssırığı tedavisinde de etkili. Derideki hassasiyetleri iyileştiren aloe verayı günde 2 defa mor bölgeye sürebilirsiniz. Aloe vera acıyı da azaltacaktır.

Kırmızı Kalp

Add Comment

Yorum yapmak için tıkla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’da Ara