Ana sayfa » Elma derse ‘hoşlanıyor’ Armut derse ‘cıksss’
#İLİŞKİLER

Elma derse ‘hoşlanıyor’ Armut derse ‘cıksss’

Benden hoşlandığını nasıl anlarım

Gönül işleri yaş falan tanımıyor. Kalbimiz birine kayınca, vücudumuzdaki kan deli deli akmaya başlıyor. Flört dönemi ilişkilerin en tatlı, en heyecanlı ve en sabırsız zamanı.
Bu zamanın çoğunu ‘Acaba…’ ile geçirmek karnımızdaki kelebekleri iyice coşturuyor.
Aslında birinin bizden hoşlandığını anlamanın yolu hoşlanmadığını anlamaktan çok daha kolay. Ancak kalp ve beyin arasındaki dengelerin hafiften oynadığı flört döneminde mantıklı düşünmek ve analiz yapmak kolay olmuyor. Benden hoşlandığını nasıl anlarım sorusu kafanızın içinde çıınlıyorsa, buyrun sizi şöyle alalım 🙂

Sosyal mecralarda ‘like’ sayısında değişim var mı?

Instagram, Facebook, Twitter, SnapChat… ve diğerleri iletişim kurmanın en kolay, en hızlı, en net yolu artık. Birine onunla ilgilendiğimizi ve gözümüzün belki de üzerinde olduğunu hissettirmemizin en kolay yolu sosyal medya.

Paylaşımlarımızın altına yazdığı yorumlar, beğeniler, sıklığı, paylaşımdan ne kadar sonra beğen butonuna bastığı gibi detaylar hoşlandığını, ilgilendiğini ve bir nevi de beğendiğini gösteriyor.

Gözler kalbin aynasıdır, kesinlikle öyledir

Sebepsiz yere biriyle bakışır mısınız? Hayır gözünüzün dalmasından bahsetmiyorum. Hani birkaç saniyeliğine dünya durur, sadece ikiniz varsınız gibi olur. Gözlerin bir araya gelmesi, öyle kalması, çok kısa bir süre için derinleşmesi ve sonra normale dönmesi.

Bu tip çarpışmalar aşkın ilk adımlarını oluşturuyor. ‘Seni gördüm, fark ettim, ilgi alanımdasın’ mesajını en direkt veren mesajlardan biri bakışmak.

Gülümseeee haydi gülümseeee, bulutlar gitsin…

Sevmediğiniz veya hoşlanmadığınız birine gülümser misiniz? Ancak lütfen bunu her gülümseyenin bizden hoşlanabileceği tarafına çekmeyelim J Göz göze gelinen her durumda dudak kenarında ufak, belli belirsiz, biraz çekingen, kendini tutmaya çalışır bir gülümseme görüyorsanız… ilgi alanındasınız demektir.

Samimi tavırlar dikkatinizi çekiyor mu?

Hoşlandığımız insanlara karşı daha ilgili, daha sıcak ve daha samimi oluyoruz. Onları yakınımızda görmek, temasta olmak istiyor ve sohbet etmekten hoşlanıyoruz. Sohbet etmek için fırsat yaratması, her sohbette tensel temasa başvurması, keyifli görünmesi hoşlanma belirtileri arasındaymış… bizden söylemesi 😉

 

Add Comment

Yorum yapmak için tıkla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’da Ara