Ana sayfa » Erkekleri titreten seks korkuları
#CİNSELLİK

Erkekleri titreten seks korkuları

Erkeklerin seks korkuları

Erkeklerin seks konusunda en çok hangi konularda özgüven sorunu yaşadığını biliyor musunuz? Çaktırmamaya çalışsalar bile bazıları hayatları boyunca, bazıları ise dönemsel olarak bazıları da belli ilişkilerinde seks korkusu yaşıyor.

Erkeklerin seks korkusu hangi konularda oluyor?

Ya sertleşemezsem?

Doğru zamanda sertleşme yaşayamamak erkeklerin en büyük seks korkularından biri. Hoşlandığı ve ona çok çekici gelen bir kadının yanındayken, sevişmeye ramak kala sertleşme sorunu yaşamak hemen her erkeğin hayatında en az bir defa yaşadığı bir seks fobisi. Bir erkeğin hayatında bir defa bile olsa sertleşme sorunu yaşamış olması, bu konuda uzun süre tedirgin olmasına sebep olabiliyor.

Sertleşme sorunu yaşamaktan korkmaktan kurtulmanın en iyi yolu sevişme anına, yaşanan hazza ve kadına odaklanmak. Ancak sertleşememe korkusu her cinsel deneyim öncesi yaşanıyor ve önüne geçilemiyorsa, mutlaka bir seks terapistine başvurmak gerekiyor.

Acaba çok mu erken boşaldım?

Erken boşalma erkeklerin seks korkusu yaşadıkları en yaygın konulardan biri. Erken boşalma erken yaşlarda ve ilişkilerin başlarında çok daha sık görülen ve bir ölçüde normal kabul edilen bir durumdur. İlişki ilerledikçe normale dönen erken boşalma konusu bazı erkeklerde normale dönmez. Erken boşalma erkeğin erken boşalma korkusu ile tetiklenir ve kaygıya doğru dönüşür.

Erken boşalma korkusu yaşayan erkeğin partneri tarafından bu konuda eleştirilmesi ve azarlanması gibi durumlar korkunun pekişmesine ve gerçek bir seks fobisine dönüşmesine sebep olabilir.

Bazı erkekler erken boşalma korkusunu ilişki öncesinde mastürbasyon yapmakta bulurken erken boşalma korkusunun en doğru çözümü bir terapist ile konuşmaktır.

Tekrar boşalabilecek miyim?

Erkeklerin orgazmı ve boşalmayı birden fazla defa yaşayabilmesi için zaman geçmesi gerekmektedir. Kadınların defalarca arka arkaya orgazm olabilmesi ve boşalması kolaydır ancak erkeklerde durum böyle değil. Yetişkin bir erkek için iki boşalma arası geçen zaman 24 saatten fazla olmadığı sürece normal kabul edilebilir.

Kadını orgazma ulaştırabilecek miyim?

Performans ölçümü erkekler için o kadar önemli ki, bazı erkekler seks sonrasında “Nasıldım?” sorusunu sormaya cesaret edebilecek ve gelen cevapla motive olacak kadar ciddiye alıyor bu konuyu. Ciftin cinsellik konusunda konuşması normal ve sağlıklıdır. Ancak kadının tatmin olmadığını belirtmesi veya farklı bir şekilde sevişmek istediğini söylemesi erkekte bunalım yaratıyor, komplekse sebep oluyorsa durum farklıdır.

Kadını orgazma ulaştırmanın erkek için bir savaş veya ispat olmaması, keyif veren bir eylem olması ideal olanıdır.

Ön sevişmede yeterince iyi miyim?

Ön sevişme seksin en önemli bölümlerinden bir, hatta belki en önemlisi. Kadının sevişmeye hazırlanması, orgazma ulaşması için ön sevişme olmazsa olmaz bir ihtiyaç. Erkeğin ön sevişme sırasında kadını yeterince uyaramamaktan, onu sevişmeye hazırlayamamaktan korkması kabul edilebilir bir durum olsa da, bu konuda tecrübesiz olması da bir nevi kendi hatası olarak kabul edilmektedir.

Kadının orgazma ulaşması için doğru şekilde uyarılması konusunda bilgi edinmek için bir seks terapisti ile konuşmak doğru ve güvenli bir yol olacaktır.

Penisim yeterince büyük mü?

Yılların eskitemediği soru ve yılların eskitemediği seks korkusu. Penis boyu. Kim ne derse desin her erkek “Acaba penis boyum normal mi?” sorusunu sorar kendine.  Ergenlik çağında başlayan kıyaslamalar yaş ilerledikçe yerini konu ile ilgili bilimsel araştırmaları okumaya ve cinsel ilişkiye girilen kadınlardan geri bildirim almaya çalışmaya bırakacaktır. Dünya ortalamasının 11,5 olarak kabul edildiği penis boyu konusu erkek için atlatması zor bir seks fobisidir.

Kırmızı Kalp

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara