Ana sayfa » Eski sevgiliyi arama bahanelerini artık kimse yemiyor!
#YAZARLAR Romantik Şeftali

Eski sevgiliyi arama bahanelerini artık kimse yemiyor!

Eski sevgiliyi arama bahaneleri

Ayrılık acısı kalbimizde derin bir yara olduğunda hem barışmak hem de irtibata geçmek için türlü türlü bahaneler arar dururuz. Ancak eski sevgiliyi arama bahaneleri söz konusu olduğunda yaratıcılığımızı ne yazık ki devreye sokamayız. Bize çok mantıklı görünen eski sevgiliyi arama bahaneleri ne yazık ki eski sevgili tarafından hoş karşılanmayabilir hatta itici bile bulunabilir.

Yaratıcılığımızı bir şekilde devreye sokabilirsek, eski sevgiliyi aramak için etkili bir bahane bulabiliriz. Ancak eski ve alışılmış bahaneler ile eski sevgilinin gözünde komik bir duruma düşebilir ve hatta irtibatın iyice kopmasına sebep olabiliriz. Aman dikkat.

Klişe olmuş eski sevgiliyi arama bahaneleri

Dün gece rüyamda seni gördüm, iyi misin?

İnsanlık tarihinin en eski eski sevgiliyi arama bahanelerinden biri, rüyamda seni gördüm bahanesidir. Eski sevgilinin o sırada aklından geçen “Evliya falan mısın da beni rüyanda gördüğünde başıma bir şey gelsin” cümlesinden başka hiçbir şey değil.

En sevdiğim jean pantolonum sende kalmış olabilir mi?

Hangi insan yüzünü bile görmek istemediği eski sevgilisinde kalan bir pantolonu olmadan yaşamakta zorlanabilir ve onu aramak zorunda kalabilir? Veya kayıp bir pantolonun benzerini almak ne kadar zor olabilir. Ve ayrıca madem o kadar önemliydi, neden ayrılırken almadın? Bu soruları elbette eski sevgili de düşünüyor. Ve hatta şunu da söylüyor içinden “Ben onu yer bezi yapalı aylaaaar oldu”

Babam çok hasta, sana ihtiyacım var!

Hastalık üzerine yalan söylemek eski ancak vazgeçemediğimiz kötü bir alışkanlık. İşi kırmak istediğimizde, görmek istemediğimiz birini ektiğimizde etkili olabilir. Ancak eski sevgiliyi aramak için bahane ürettiğimizde asla. Yakın bir akrabanın hastalığı gerçek bile olsa bu durumu eski sevgiliyi aramak için bahane olarak kullanmak hem etik değil hem de geçerli değil.

Haberlerde ismini gördüm, öldün sandım. Ay çok korktum.

Gerçekten mi. Vallaha mı!!???!

İsim benzerliği yalanından yararlanarak eski sevgiliyi aramak, onun için endişelendiğini belirterek hala onu sevdiğini ve düşündüğünü dile getirmek klişenin de ötesinde oldukça ucuz bir yalan. Ve bir de şöyle düşünelim, bu haber yalnızca bizim izlediğimiz kanalda ve bizim izlediğimiz programda mı yayınlandı??

Aklıma hemen sen geldin, bence büyük bir fırsat

Yaptığı iş ile ilgili, mesleği veya hobisi ile ilgili bir konuda çıkan fırsat hakkında bilgilendirmek için aramak işgüzar bahanelerden biri. Onun hayatının değişimi ve mutluluğunun bizim elimizde olduğunu göstermeye çalışmak oldukça yersiz ve klişe bir bahane. Sen olmasan, onu düşünen yok mu yani?

Ay pardon, sana mı yazmışım

İnsanın bu bahane karşısında gülesi değil, ağlayası geliyor. Telefon rehberinde onca insan varken bir anda nasıl olduysa eski sevgiliye giden “Şimdi daha iyiyim ama baya korktum gerçekten. Merak etme yarın ararım” mesajı aklı sıra “Ne olduuuuu, iyi misin?” mesajı ile karşılık bulacak. Eski sevgiliyi aramak için uydurulan yanlış mesaj atmışım, yanlış kişiye mesaj atmışım bahanesi ters tepen, cevapsız kalan, oldukça boş bir bahane.

Doğum Günün sanaaaa yazdııığıımmm gündddüüüüürrrr

Aklımız sıra nazik, düşünceli ve olgun bir insan olduğumuzu göstermeye çalıştığımız özel gün kutlamaları yalnızca ayrılıp gerçekten arkadaş kalmış insanlar için geçerli. Eski sevgilinin bir yerlerini kaldırmak ve egosunu şişirmek istemiyorsak özel günlerde mesaj atmanın da bir alemi yok gerçekten.

Haydi ama… çok daha yaratıcı olabiliriz.

Romantik Şeftali….

Add Comment

Yorum yapmak için tıkla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’da Ara