Ana sayfa » Ey İnternet! Bana bir sevgili bul!
#İLİŞKİLER

Ey İnternet! Bana bir sevgili bul!

İnternette sevgili olmak

Hayatımızı birçok açıdan değiştiren internetin etki ettiği en önemli alanlardan biri de aşk hayatımız. İnternette tanışma, internette flört etme, internette sevgili olma veya arkadaş bulma, sanal seks, sanal aşkları sıklıkla duyduğumuz ve hatta yaşadığımız bir gerçek. İnternette tanışma ve internette sevgili olmak yalnızca yeni jenerasyonun değil orta yaş ve üzeri için de tercih edilen bir yöntem. Değişen dünya şartları ve yaşam şekillerimiz, yoğun yaşamlarımız bizi arkadaş bulma işini arkadaş ortamında yapmaya değil, internette tanışma haline doğru götürüyor.

İnternette sevgili olmak için hangi yöntemler kullanılıyor?

İnternette flört etmek eğlenceli, kolay, şaşırtıcı, heyecan verici ve bazen de ürkütücü. Birbirinden farklı birçok sanal sohbet sitesi, flört sitesi, sevgili bulma sitesi, arkadaşlık sitesi var. Her biri birbirinin aynısı gibi görünse bile, farklı özellikleri olduğu gibi farklı yaş grupları ve farklı beklentilere göre değişkenlikte gösteriyorlar. Ancak internette sevgili olmak veya internette sohbet etmek için yalnızca flört siteleri değil tüm sosyal mecralar da kullanılıyor.

Facebook grupları, Instagram sohbetleri, Twitter takipleri internette sevgili olmak için kullanılan yöntemlerden bazıları. Üstelik akıllı telefonların sunduğu “uygulamalar” sayesinde, her an cebimizde olan bir “sevgili bulmaya bir adım kala” imkanına da sahibiz.

Kimileri için internette sevgili bulmak kolay olsa da, bazıları doğru mecra bulamamak, söze nasıl başlayacağını bilememek, profil bilgilerini doğru yazıp yazmamak gibi detaylarda takılıp kalıyor.

Orta yaş üzeri internetten tanışmayı tercih ediyor

Birbirini tanımak, uyuşup uyuşmayacağını anlamak için artık Facebook veya Instagram profilini stalklamak, çevirimiçi sohbetler yapmak, kamera açarak sohbet etmek, gün içinde birbiri ile fotoğraf, yazı paylaşmak gibi yöntemlerle gerçekleşiyor. Genç neslin sanal dünyaya daha yatkın olduğu düşünülse de, orta yaş ve üzeri içinde internette arkadaş veya sevgili olmak oldukça normal.

Arkadaşlık ve flört siteleri özel alanları, farklı seçenekleri ve ilgi alanı, yaş, gibi ayrıştırılabilir filtreleri sayesinde tabiri caizse “tam gönlümüze göre” bir sevgili bulma yolunda işimizi kolaylaştırıyor.

Geçmişte internette sevgili olmak güvenli sayılmayan ve hatta abes karşılanan bir kavramken, artık internette tanışmış olmak kadar doğal ve kolay bir yöntem daha görünmüyor.

İnternette tanıştığımız biri ile sevgili olmak kolay mı?

Sanal ortamda tanışmanın en tartışılan detaylarından biri güvenlik. Sanal ortamda kişinin kendini bambaşka biri olarak tanıtma şansının olması haklı bir endişeye sebep oluyor. İnternette tanışma ve internette sevgili olma konusunda güvenliği maksimumda tutmak için tanıştığımız kişinin “gerçek” sosyal medya hesaplarını takip ettiğimizden emin olmak gerekiyor. Arkadaşları, ailesi, sosyal ve iş çevresi ile iletişimine bakmak, insanların yaptığı yorumlara dikkat etmek, Google’da hakkında farklı konularda neler var diye araştırmak güvenli sanal sohbetin olmazsa olmazları.

İnternette tanışılan biri ile buluşmaya karar vermeden önce çevirimiçi sohbet yapmak, kamera yardımı ile onu görmek, kendi ideolojilerimiz ile uyuşup uyuşmadığını anlamamıza fayda sağlayacak sorular sormak iyi olacaktır.

İnternette tanıştığımız biri ile buluşacağımız yerin kalabalık, daha önce gittiğimiz ve güvenli bir yer olması da oldukça önemli bir detay.

Add Comment

Yorum yapmak için tıkla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’da Ara