Ana sayfa » Falcım Seni Seviyor…Psikoloğum Senden Nefret Ediyor…
#YAZARLAR Romantik Şeftali

Falcım Seni Seviyor…Psikoloğum Senden Nefret Ediyor…

Umutsuz ilişkilerin iki getirisi vardır-  diğer garip getiriler dışında- FALCI’lar ve PSİKOLOG’lar..

Her ikiside her zaman bize duymak istediklerimiz vermiyor olsa bile, her ikiside yaşıyor olduklarımıza farklı açılardan yorumlar getirirler..
Amacım ikisini kıyaslamak falan değil elbet, ama; kabul edelim ki benzer oldukları çok fazla nokta var ve hayatımızda büyük bir yer kapladıkları çok net.

Evet bildiniz, yine DİŞİGİLLER için yazıyorum..İsim vermediğim için herkes şanslı şuan, ama belirtmeden geçemiycem ki; etrafımda bir sürü insan var falcı-psikolog kaosunu yaşayan…

Ve genellikle sonuç aynı; Falcı onaylıyor, Psikolog onaylamıyor..

Falcı’ya mı gitsek, psikoloğa mı gitsek? Dermanı nerede arasak?

Bi bakalım duruma…

Falcı:

Genellikle (genellikle evet) duymak istediklerimizi söylüyor.. Ama gerçek olanlar duymak istediklerimiz mi acaba burası meçhul…

Psikolog:

Çoğunlukla görmek istemediğimiz gerçekleri yüzümüze vuruyor…

Falcı:

Zamana ihtiyacımız olduğunu söylüyor… 3 – 5 – 7 vakte kadar….

Psikolog:

Süreçlerden bahsediyor ve süreçleri isimlendiriyor. Verdiği spesifik bir zaman olmasa bile, bu zamanın uzun yada kısalığının bizim elimizde olduğunu söylüyor..

Falcı:

Çeşitli yöntemlerden yararlanmamızı önerebiliyor (buraya neler olduğunu yazmamayı daha doğru buluyorum, sanırım herkes bu konuda net..)

Psikolog:

Çeşitli takviyelerden yararlanmamızı öneriyor… (bunu da buraya yazmaya gerek duymuyorum, sanırım herkes bunda da net…)

NETİCE:

İkisi’de belli ölçülerde bize iyi geliyor… Hangisi doğru yada yararlı ya da vs… bu değil konumuz…

Konu şu ki… Dişigiller bir sorma halinde, ya da bir danışma halinde..

Bu belki de demek oluyor ki; biz kadınlar bir ilişkinin doğru mu? yanlış mı? olduğuna tek başımıza karar veremiyoruz mu?

İlla bir onay, yada onay-sız lık almamız mı gerekiyor?

…………

dip not 1:

Psikologlar işi farklı bir yerden ele alıyor, bunu unutmayalım lütfen… Belki her zaman duymak istediklerimiz söylemiyor olabilir ama, kullandığı yöntem ve yaklaşımların uzun vadede işe yaradığını ve doğru olduğunu, ha bir de; insan makinesinin tıbbi boyutuna hakim olduklarını unutmayalım….

…………

dip not 2:

Falcılar biraz geçmişsel bildirimlerine verdiğimiz tepkilere göre yorumlar yaparlar. Ve genelde verdikleri tavsiyeler, bilimsellikten çok, içgüdüsel ve kendi hayat tecrübeleri doğrultusunda olur.

EN DİP NOT:

Bizi en iyi tanıyan aslında biziz, daha önce yaşadıklarımızı en yalın haliyle bilen, en yakın takipçisi de biziz, her ne kadar detayları ile aktarsak bile, en objektif değerlendirmeyi yapabilecek bilgiye sahip olmamıza rağmen, ne yazıkki objektif bakamadığımız gerçeği bizi gerçeklikten uzaklaştırıyor…

……………..

Google’da Ara