Ana sayfa » Fazla seks hasta eder mi? Eder-miş
#CİNSELLİK

Fazla seks hasta eder mi? Eder-miş

Bu yazıyı okuduğunuza inanamıyor olabilirsiniz. Ancak şaka yapmıyoruz. Uzmanlar fazla seks hasta eder mi sorusuna kesin olarak evet cevabını veriyor. Fazla seksin zararı olarak anılan hastalığın adı “balayı sistiti”.

Konuyu tahmin etmek zor değil. Birbirilerine özlem ile balayına çıkan ve o kadar koşuşturma sonrasında yalnız kalan çift saatlerce süren seks sonucunda, fazla seks hastalığına yakalanıyormuş.

Fazla seks hasta eder mi? Eder-miş

Balayı sistiti olarak anılan hastalık çok sık cinsel ilişkiye girme sonucunda idrar yolları enfeksiyonu oluşmasına sebep olan, ağrılı ve oldukça rahatsız edici bir durum. İdrar yapma sırasında ağrı, yanma ve acı hissetmeye sebep olan balayı sistiti hastalığına yakalanıldığında seks yapmaya bir süre ara vermek gerekiyor.

Yani romantizm ve seks dolu bir balayı geçirmeyi hayal ederken, ilk günden saatlerce ve defalarca seks yapmak, balayının devamında tavla oynamak anlamına gelebilir.. dikkat.

Yale Tıp Okulu’ndan Jinekolog  Dr. Mary Jane Minkin, ” İdrar kesesine giden bir tüp olan üretra hemen vajinanın yanındadır. Seks yaptığınızda vajinadaki bakteriler üretraya ve oradan da idrar kesesine taşınabilir. Çok kısa bir zaman aralığında fazla seks yapıldığında bu tür enfeksiyonlar yaşanabilir,” diyor.

Bizden söylemesi…

Kırmızı Kalp

 

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara