Ana sayfa » İhanet nasıl unutturulur?
#İLİŞKİLER

İhanet nasıl unutturulur?

 

Bu yazıyı okuyorsanız birinin kapısında salya sümük ağlıyorsunuz, ihanet ettiniz veya ihanete uğradınız ancak bunu unutmak istiyorsunuz. Bu üçünden hangisi olursanız olun, acı çektiğiniz aşikar. İhanet nasıl unutulurdan ziyade ihanet nasıl unutturulur konusu çok fazla emek, sabır ve istikrar isteyen bir konu. Zira unutturmak isteyensek, ihanet ettik ve pişmanız demektir.

İhanet nasıl unutturulur?

Konuyu kadın ve erkek olarak iki farklı koldan ele almak gerekiyor aslında. Erkeğin ihanet sebebi ile kadınınki birbirinden çok farklı olabiliyor. Ancak genel hatları ile ihanetin bir hayal kırıklığı olduğunu düşünürsek ihaneti unutturmanın çok kolay olmadığını kabul etmemiz gerekiyor.

Pişmanlığı dile getirmek, yalvarmak, çiçekler almak, şiirler yazmak gibi klişeleri geçip, real veriler ile karşısına çıkmak güvenli bir yol olabilir.

İlişki haritanızı çıkartın

Eğer ilişki geçmişinizde acılar, kavgalar, ihanetler ve göz yaşı yoksa bir ilişki haritası çıkartmak motive edici olabilir. Birlikte geçirdiğiniz günlerin güzelliğini ona hatırlatın. Bunu fotoğraflarınızdan oluşan bir video kayıt ile yapabilirsiniz. Seslendirmesini kendiniz yapabilir veya yazılar, tarihler, önemli günler, keyifli ve duygusal anılarla bezenmiş, ilişkinize özel bir ilişki haritası ona duygusal olarak yaklaşmanızı sağlayacaktır. Sonunu umut dolu ve yarınların güzel olacağını vurgulayarak getirmeyi unutmayın.

Herkesin hata yapabileceği gerçeğini vurgulayın

İnsansınız. Elbette ihanetin bu tip bir bahanesi olamaz ancak pişman olmak ve bunu telafi etmek için çaba sarf etmek pekiştirildiğinde göz ile görünecektir. Hatanızın farkında olduğunuzu, bunun olmasına sebep olan şeyleri anlatarak, bol bol konuşarak iletişim kurabilirsiniz.

Yakın dostlardan destek alın

İhanetin en acı kısımlarından biri, ilişkinizi bilenlere, arkadaşlara, tanıdıklara, akrabalara karşı düşülen durum, istenmeyen, beğenilmeyen, yetersiz görülen kişi durumuna düşme halidir. Diğerlerinin bize bakıp, ‘ay sevgilisi aldatmış’ demesi, bunu aklından bile geçirmesi bizi deli eder. Bu durumda onu ne kadar sevdiğinizi, yaşadığınız şeyin hiçbir anlamı olmadığını sadece ona değil etrafındakilere de gösterin.

Google’da Ara