Ana sayfa » İhanet suçluluğu nasıl geçer?
#İLİŞKİLER

İhanet suçluluğu nasıl geçer?

İhanet suçluluğu nasıl geçer?

İhanet yalnızca aldatılan değil aldatan için de yaralayıcı bir dönem. İhanet eden her ne kadar kalbini ve aklını farklı bir maceraya atılmış olsa bile geride bıraktığı ilişki için suçluluk duyar ve yaşananlardan dolayı kendini kötü hissedebilir. İhanet suçluluğu nasıl geçer sorusunun cevabını bulmanın en iyi yolu neden ihanet ettiğini anlamaktan geçiyor.

İhanet suçluluğu nasıl geçer?

Kendine ilişkiyi sorgulayan soruları sormak ihanetin neden gerçekleştiğini anlamanın en iyi yoludur. Kendimize bazı soruları sormak ilişkimize karşı hissettiklerimizi bulmanın en iyi yoludur.

Mutlu bir ilişkim mi vardı?

Flört etmek, heyecan yaşamak herkesin hoşuna gidiyor ancak ufak ve zararsız sayılan flörtlerin ötesine geçip bir ilişki yaşayacak kıvama gelmek gönlün kayması anlamına geliyor. Mevcut ilişkide yaşanan sorunlar üst üste gelip ilişkiyi sorgulama ve bitirme noktasına geldiğinde ilginin başkasına kayması bazen gerçekten kaçınılmaz olabiliyor. İlişkinin gerçekten mutlu bir ilişki olup olmadığını objektif olarak değerlendirmek gerekiyor. Sabah uyandığında yaşadığın ilişki ile ilgili ne hissediyordun? Ona sarılmak keyif veriyor muydu? Birlikte zaman geçirmek keyifli miydi? Yalnız kalmayı onunla olmaya tercih mi ediyordun? Bu soruların cevabı ilişkinde mutlu muydun değil miydin anlamak için cevaplaman gereken sorular.

Seks hayatınız düzenli, keyifli ve doyurucu muydu?

Cinselliğin ilişkideki yerini tartışmaya bile gerek yok. Her ilişkide ateşli ve daha sakin geçen değişken bir seks hayatı dönemi olabilir. Ancak uzun süredir cinsel ilişki yaşamıyor olmak, yalnızca öyle gerektiğinden, karşındaki istediğinden, temel ihtiyaç gibi görmekten cinsel ilişkiye girmek seks hayatının düzenli olduğu anlamına gelmiyor. Yani eğer kendine “Sevişiyorduk ama öylesine” diyorsan seks hayatınızda sorun olmamasına rağmen başka bir kişiye yönelmiş olmuyorsun. Cinsel doyum duyguların da hazzın da içinde olduğu bir bütünlük anlamına geliyor.

İlişkiyi riske mi atıyorum ilişkiden kaçıyor muyum?

İnsan bazen engel olamadığı bir şekilde macera yaşamak ister. Ancak bu maceranın sonu pişmanlığı da içeren bir hüsran ile bitebilir. Böyle bir zamanda ilişkini riske attığını, hatta bir hiç uğruna riske attığını düşünebilirsin. Eğer yaşadığın kaçamak veya ettiğin ihanet sonunda ilişkini riske attığını düşünmüyor, zaten bitmesi gerekiyormuş diye düşünüyorsan konu zaten beyninde de kalbinde de kapanmış demektir.

Kırmızı Kalp

 

Add Comment

Yorum yapmak için tıkla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara