Ana sayfa » Kadının regl, erkeğin çaresizliği mi?
#İLİŞKİLER

Kadının regl, erkeğin çaresizliği mi?

Kadınlar regl döneminde ne ister, erkekler regl döneminde ne yapmalı

Kadınlar için en hassas dönemlerden biri regl dönemi.
Erkekler için anlaması zor, tecrübe etmesi imkansız ancak birlikte yaşanması zorunlu bir dönem. PMS dönemi, adet dönemi, regl dönemi nasıl anılırsa anılsın kadından kadına birçok fark gösteren, zaman zaman kolay geçen zaman zaman kök söktüren bir dönem. Kadınlara regl döneminde nasıl yaklaşmak lazım, kadınlar regl döneminde ne yaşıyor, kadınlar regl döneminde ne ister, regl döneminin geldiği nasıl anlaşılır gibi sorular erkekler tarafından sıklıkla sorulan sorular.

Kadınlar ne ister OUT, kadınlar regl döneminde ne ister IN

Regl dönemi, bütün olarak alırsak PMS dönemi kadın için zorlu bir dönem. Ruh halinin tamamen değişebildiği, kendinden ve etrafından memnun olmadığı, hormonların darmaduman olduğu karmaşık bir dönem. Kadın için zor olduğu kadar erkek için de zor olduğunu itiraf etmek ve sabır gerektiren bir dönem olduğunu kabul etmek gerekiyor.

Erkekler regl döneminde ne yapmalı?

Aranızda “Bana ne canım, benlik bir durum yok” diyenler olabilir. O zaman bu yazıyı okumanın da pek anlamı yok derim. Ancak şunu da eklemek isterim, belki bu ay eğil ancak öbür ay, kabak başına patlayabilir. Ve inan bana, bir sonraki kız arkadaşın da PMS döneminden geçecek, ondan sonraki de, ondan sonraki de.

Bu yüzden en azından PMS dönemini yani regl dönemini sakin, huzurlu ve sorunsuz atlatması için ona destek olarak kalbinde derin bir yer kazanma şansın vardır.
Kullanmak istemez misin?

Kadınlar regl döneminde ne ister?

Cebinde her zaman çikolata olsun!
Kadınlar regl döneminde çikolata yemek ister…

Mutluluk vermesi ile de ünlü olan çikolata ile bir kadının arasına girmenin imkansız olduğunu anlamış olmalısın. Kadınlar regl döneminde çikolata ve hemen her türlü tatlıdan yemek ister. Hiç ummadığı bir anda karşısına çıkan çikolata sayesinde boynuna sarılacak ve “Beni gerçekten anlıyorsun” diyecektir.

Dinlenmesine izin ver ve destek ol!
Kadınlar regl döneminde dinlenmek ve rahatlamak ister…

Her kadın sevmiyor olabilir ancak çoğu kadın tatlı bir romantik film izlemekten keyif alır. Regl döneminde sakin aktiviteler yapmak her zaman iyi gelir. Birlikte film izlemek güvenli bir fikirdir. Seveceğine inandığın veya uzun zamandır izlemeyi istediği bir film bulmak, hele hele ağlayabileceği bir film bulmak akıllıca olacaktır.
Zaten bitkin hissettiren bir haldeyken, omzunda uykuya dalıp ağrısını hafif bir şekilde atlatmasına yardımcı olabilirsin.

Yapması gereken işlerde yardımcı olmak, yataktan çıkmamasını sağlamak, onu anlamasan da anlamaya çalıştığını hissettirmek hiç fena olmaz.

Onu düşündüğünü hissettir!
Kadınlar regl döneminde anlaşıldığını hissetmek ister…

Erkek tarafından “Abartıyorsun” lafını duymak kadar sinir bozucu bir şey yoktur. İnan abartmıyor. Abartıyorsa da, inan abartmıyor. Ruh halindeki değişimin kaydını tutmak, regl takip programı kullanarak dönemin geldiğini bilmek ve ona göre davranmak mantıklı olabilir. Uzun sakin sohbetler, geleceğe dair tatlı planlar, şefkat dolu bir akşam inan ona çok iyi gelecek.

Seks sadece dokunarak bile yapılabilir!
Kadınlar regl döneminde seks ister…

Hormonlardaki değişimler birçok kadında özellikle PMS döneminde ve regl döneminde seks isteğinde artışa sebep olabilir. Hem kadınlar hem de erkekler için regl döneminde seks yapmak cazip bir fikir gibi görünmüyor biliyorum. Ancak seks yalnızca cinsel birleşme ile olmamalı. Sarılmak, koklamak, öpüşmek ve sevdiğini hissettirmek bazen gerçekten yeterlidir.

Adet döneminde sarmalanmak, sevilmek ve anlaşılmak isteyen kadına onu ne kadar sevdiğini söylemek bile yeterli.

 

 

 

 

 

 

 

Bazı erkekler, adet döneminde kadınları yasaklı bölge olarak kabul ediyor, yanağından bile öpmüyor. Oysaki, kadınların bu dönemde daha fazla ilgiye, sevişmeye ihtiyacı olabilir. Adetliyken cinsel ilişkiye girmeyi herkes istemeyebilir, gayet normaldir. Ancak öpüşebilir, sarılabilir hatta ergenlik dönemindeki gibi kıyafetlerinizi çıkarmadan sevişebilirsiniz. Erkeklere tavsiye: Adet döneminde sevgilinize sarılın ve çok güzel olduğunu söyleyin.

 

 

Google’da Ara