Ana sayfa » Kadınlar hakkında yanlış bilinenler
#İLİŞKİLER

Kadınlar hakkında yanlış bilinenler

KAdınlar hakkında yanlış bilinenler

Kadınlar ile ilgili her şeyi bildiğinizi düşünüyorsanız belki de yanılıyorsunuzdur beyler. Kadınlar hakkında yanlış bilinenler… acaba neler?

Kadınlarda migren riski fazladır çünkü çok duygusallar

YANLIŞ!

Migren riskinin fazla olması duygusallıktan değil hormonal ve genetik sebeplerden kaynaklanır.

Kadınların kalbi erkeklerden daha çabuk kırılıyor.

DOĞRU!
Kalp kırılması fiziken meydana gelen bir durum. Aniden ortaya çıkan bir üzüntü halinde kalp damarları bükülebiliyor ve bir nevi kalp krizine sebep oluyor. Damarlarda bir tıkanıklık meydana gelmezken kalp kasları hasar görüyor.

Gebelikte 2 kişilik yemek en sağlıklısı.

YANLIŞ!

Hamile bir kadının günlük olarak ekstra 300 kalori almasının bebeği beslemek için oldukça yeterli olduğunu biliyor muydunuz? 300 kaloriyi büyükçe bir kurabiyeden almanız mümkün. Yani tabağınızı iki kişilik dolduruyorsanız hiç iyi bir şey yapmıyorsunuz 😉

Kadınların koku alma duyusu daha gelişkindir.

DOĞRU!
Kadınlar ergenlik ve menopoz dönemleri arasında kalan sürede erkeklere nazaran çok daha iyi koku alabiliyorlar. Bunun sebebi hormonal dengeler.

Meme kanseri riski 40 yaştan sonra başlıyor

YANLIŞ!

Meme kanseri vakalarının çoğu 40 yaştan sonra görülüyor gibi anılsa bile, hastaların %5’lik bölümü 40 yaşının altındadır.

Günde 8 saat uyku yetişkin bir kadın için yeterlidir.

YANLIŞ!
Uyku ihtiyacı kişinin yaşam şartlarına, yaşına, sağlık durumuna ve hatta yaşadığı şehre göre bile değişiyor. Yeterince uyumayan bir kadın stres ve kalp krizinen çok fazla etkileniyor.

Alkol kadınları daha fazla etkiliyor

DOĞRU!
Erkeklere nazaran kadınların alkolden daha fazla etkilenmesinin sebebi karaciğerlerinin daha ufak olması ve alkolü sulandırmaya yarayan vücut su miktarının az olması.

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara