Ana sayfa » Kadınlar kendilerini güldüren değil, düşündüren erkeklere aşık olur
#YAZARLAR Bi kadın

Kadınlar kendilerini güldüren değil, düşündüren erkeklere aşık olur

Kadınlar kendilerini düşündüren erkeklere aşık olurlar

Bu yazıyı kadın olmanın ne demek olduğunu “çözmüş”, kadınları anlamış ukala bir kadın olarak yazdığım hissine kapıldıysanız, yanlış yoldasınız. İnsan olmak ne kadar karmaşıksa, türevleri de öyle benim için.
Bahsetmek istediklerim saptamalarımdan ibaret.

Klişenin aksine kadınların kendilerini güldüren erkeklere aşık olduğuna kesinlikle katılmıyorum. Ben, beni güldüren bir erkeğe aşık olmadım hiç, belki peşinden gitmiş olabilirim. Ama aşık olmadım.

Aşk, bir tür kendi içine ulaşma hali. Kendinden olanı bulduğuna inanma, onunla var olma hali. Bu yüzden yineliyorum; Kadınlar onları güldüren değil, düşündüren erkeklere aşık olurlar.

İlişki uzmanları (diplomalı), psikologlar (diplomalı), terapistler (diplomalı), bilir kişiler (diplomalı) konuyu her açısından değerlendirip anlattılar. Ben de konuyu aşık (diplomasız) olarak anlatayım istedim.

Kadınlar onları düşündüren erkeklere aşık olurlar. Kurduğu tek bir cümle üzerine dakikalarca düşündükleri erkeklere.
Onların düşünmesine gerek kalmadan düşündüğü şeyleri çok sonradan fark etmelerine sebep olan erkeklere aşık olurlar.

Düştüğünü belli edecek kadar insan, yardım istediğinde avaz avaz bağıracak kadar çocuk, kontrolü eline aldığında gücünü hissettirecek kadar kudretli erkeklere aşık olurlar.

Kadınlar onları güldüren erkeklerle iyi vakit geçirir, kendilerini en şık hissettikleri elbiseler içinde dans eder, evin kapısından kahkaha atarak girer ve ayna karşısında makyajlarını temizlerken ağlarlar.

Kadınlar onları düşündüren erkeklerden gelen eleştirileri umursar, çocukluğundan kalan izleri birlikte temizler, kendini anlama yolunda birlikte yürür, omuzlarında huzurla uyurlar.

Kadınlar onları düşündüren, her şeyini anlamak zorunda olmadığını bilen, sakin ve farkında erkeklere aşık olurlar.

Bi kadın..

 

Add Comment

Yorum yapmak için tıkla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Google’da Ara