Ana sayfa » Kadınlar nasıl orgazm olur?
#CİNSELLİK AŞK VE SEKS SÖZLÜĞÜ

Kadınlar nasıl orgazm olur?

Kadın nasıl orgazm olur?

Orgazm kısaca kısa ve yoğun bir duygu olan cinsel hazların en güçlüsü ve zevklisidir. Kadınların orgazm olması erkeklerin orgazm olmasından farklı gelişiyor. Orgazm konusunda yapılan araştırmalar orgazm sürecinin 4’e ayrıldığını göstermekte. Bu süreci iyi anlarsak, vücudumuzu tanırsak hem orgazma ulaşmamız kolay oluyor hem de aldığımız haz artıyor. Kadınlar nasıl orgazm olur sorusunun cevabını çoğu erkek bildiğini iddia ediyor. Ancak kadınların çoğu yapılan anketlerde “Orgazm olamıyorum” diyor.

Peki bunun sebebi ne?

Orgazmı tanıyoruz muyuz?

Orgazmın Evreleri

  • Uyarılma Evresi
  • Plato Evresi
  • Orgazm Evresi
  • Çözülme Evresi

Bilinenin aksine kadın orgazmının vajinal yolla olmadığı bir çok uzman tarafından kabul edilmiş durumda. Yani cinsel ilişki sırasında erkeğin penisinin kadının vajinası içerisine girmesi şeklinde orgazm olmuyor kadın.

Bu zamana kadar gördüğünüz tüm orgazmlar yalan mıydı?” diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yapılan araştırmalar kadınların erkeklerinkinin aynısı olan orgazmı ancak ve ancak klitoral uyarılma sayesinde yaşayabildiği biliniyor.

Kadınlar nasıl orgazm olur?

Kadın orgazmının olmazsa olmazı klitoral uyarılma ön sevişme sırasında veya cinsel birleşme sırasında olabilir. Ancak vajina içerisindeki penisin klitoral bölgeyi eş zamanlı olarak uyarması pek mümkün değil.

Erkeklerin kadın vücudunu tanıması, partnerinin klitoral uyarılmasına destek olması, aktif rol oynaması bu açıdan oldukça önemli. Uyarılmamış bir kadında cinsel birleşme sırasında kuruluk, isteksizlik ve acı gibi durumların ortaya çıkması muhtemel. Bu da uzun vaadede cinsel ilişkiden soğumaya sebep olabilecek bir duruma yol açabilmekte.

Kırmızı Kalp

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara