Ana sayfa » Kadınlar nasıl sevgili seçiyor?
#AŞK

Kadınlar nasıl sevgili seçiyor?

Kadınlar nasıl sevgili seçiyor

“Davul bile dengi dengine…” biz de dengimiz olan, ruhumuza hitap eden bir sevgilimiz olsun diye adeta yanıp tutuşuyoruz. Kadınların erkeklerde, erkeklerin de kadınlarda fiziksel olarak aradığı özellikler saymakla bitmez.
Ancak işi daha hassas noktalardan ele almak istedik ve kadınlar erkeklerde ilk olarak neye dikkat ediyorlar araştırdık! Kadınlar nasıl sevgili seçiyor, seçtikleri erkekte neler arıyor bir bakalım…

Kadınlar nasıl sevgili seçiyor?

Uzmanlar kadınların kendilerine eş, sevgili, partner olarak seçecekleri erkekte ilk olarak kokuya dikkat ettiğine dikkat çekiyor.

Elbette fiziki görüntü, bakışlar, giyim tarzı, konuşması çok önemli etkenler ancak kadınların en çekici bulduğu noktaların başında koku geliyor.

Durumun oldukça tıbbi bir açıklaması da mevcut;

Kadınlar kendi bağışıklık sistemleri dışında olan bir bağışıklık sistemine sahip olan erkeklerin kokusunu daha çekici buluyorlarmış. Farklı bağışıklık sistemleri farklı mikrop gruplarına karşı bağışıklığa sahip olduklarından, farklı gruplardaki iki kişinin ortak çocuğu da daha sağlıklı oluyormuş.

Çok ilginç değil mi 🙂
Bu durumda eğer çok çekici bulduğumuz birinden çocuk sahibi olursak, çocuğumuzun sağlıklı olması da cepte demektir :))
Şaka bir yana koku duyumuz inanılmaz bir iş görüyor.

Doğum kontrol hapı kullananlar DİKKAT!

“Doğum kontrol hapı kullanan kadınlar hap içeriğindeki hormonlar sebebi ile gebelikteki hislere sahip olabileceklerinden o dönemdeki duyusal algılara sahip olup, kendini güvende hissetme güdüsünden kendilerine yakın bağışıklık sistemindeki erkeklere yönelebilirler.” diyen uzmanlar dikkatli olmamız konusunda uyarıyor.

Koku en önemli duyu

Koku duyusu beyinde bulunan limbik sisteme direkt bağlantılı, limbik sistemin duygu durumu ve hafızaya direkt olarak ilişkide olduğundan, kokuların bize çağrıştırdıklarını asla hafife almamamız gerektiğini biliyoruz.

Bize çekici gelen biri olduğunda buna anlam veremiyorsak, koklamalı mıyız ??!!?!?!

AŞK ile kalın…. Kırmızı Kalp

 

 

Google’da Ara