Ana sayfa » Kadınların alması gereken vitaminler
#ÜRÜNLER

Kadınların alması gereken vitaminler

Kadınların alması gerekenvitaminler

 

A Vitamini Ne İşe Yarar? 

Antioksidan özelliğine sahip olan A vitamini kemikler, dişler, zayıf dokular, cilt ve mukoza zarını güçlendirmekte de oldukça başarılıdır.A vitamini gözler için faydalı olup, özellikle kadınlarda yaşlanma etkilerini büyük oranda azaltmaktadır.

A vitamini nelerin içerisinde var? 

Karpuz, havuç, kayısı, brokoli, karnabahar, kırmızı biber, ıspanak, süt, yumurta, kavun, ciğer, balkabağı içerisinde A vitamini bulunmaktadır.

B2 Vitamini Ne İşe Yarar?

Boğaz ağrısı, saç diplerinde kuruluk, kırışıklık gibi rahatsızlıklara iyi gelen B2 vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmede etkili. stresi azaltan ve enerji veren vitaminler arasında bulunan B2 vitamini oldukça faydalı.

B2 vitamini nelerin içerisinde var?

B2 Vitamini soya fasulyesi, badem, fındık Sakatatlar, süt ürünleri, yapraklı sebzeler, yumurta, , mantar, maya ve tahıllar B2 bakımından zengin.

B6 vitamini Ne İşe Yarar?

B6 Vitamini gerçek bir bağışıklık güçlendiricidir. Beyin kimyasalları, hormon üretimi konusunda iyi bir destekleyici olduğundan depresyonu önlemekte ve hafıza kaybını azaltmakta oldukça faydalıdır. B6 vitamini kan şekerini düzenlerken, gebelikte kullanımı sabah oluşan mide bulantısına karşı etkilidir. Aneminin en büyük sebebi b& Vitamini eksiklidir.

B2 vitamini nelerin içerisinde var?

Tahıllar, avokado, muz, et, fasulye, balık, yulaf, fındık, çekirdek ve kuru meyveler B6 vitamini içerir.

B12 vitamini ne işe yarar?

Metabolizma, hücre bölünmesi ve protein sentezi için önemli olan B12 vitamini, kalp hastalıklarını, hafıza kaybını ve anemiyi önlemeye yardımcı olur. Ayrıca depresyon tedavisinde, sağlıklı bir sinir sitemi ve beyin fonksiyonlarını sürdürmek için kullanılır.

B2 vitamini nelerin içerisinde var?

Et, et ürünleri ve kahvaltılık tahıllar, süt ve süt ürünleri, yumurta, balık, B12 içeren başlıca besinlerdir.

C vitamini ne işe yarar?

Hastalıklarla savaşmanın yanı sıra iyileşme sürecinin hızlanmasında da büyük bir rol oynayan C vitamini kanser ile mücadelede de oldukça etkili bir vitamindir.

C vitamini nelerin içerisinde var?

Brokoli, greyfurt, kivi, portakal, biber, patates, çilek, brüksel lahanası ve domates C vitamini içerir.

D vitamini ne işe yarar?

Kemik sağlığımız için en önemli vitaminlerden biri D vitaminidir. kalsiyumun emilmesinde etkili olan D vitamini adet öncesi sendromları da ortadan kaldırmaktadır.

D vitamini nelerin içerisinde var?

Doğal güneş ışığı etkili bir D vitaminidir. Açık tenli insanlar için 10-15 dakika yeterli olacaktır. Yağlı balık, zenginleştirilmiş süt, ciğer, ve yumurtadan da D vitamini alabilirsiniz.

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara