Ana sayfa » Kadınların evlenmekten korktuğu erkekler
#İLİŞKİLER

Kadınların evlenmekten korktuğu erkekler

Kadınların evlenmekten korktuğu erkekler

Erkeklerin kendi aralarında kullandığı “evlenilecek kız” tanımını kadınlar da erkekler için kullanıyor. Evlenilecek erkekleri tanımladıkları gibi asla evlenmeyecekleri hatta kesinlikle uzak durulması gereken erkekler listelerinde olan erkekler hakkında da konuşuyorlar elbette. Kadınların evlenmekten korktuğu erkekler onları tedirgin eden, hayatlarını ve mutluluklarını riske atabilecek ve hatta onları yarı yolda bırakacak türdeki erkekler. Kadınlar hayatları boyunca hissetmek istediği en önemli şey güven.
Kadınların güvenini farklı şekillerde kaybeden erkeklerin nasıl alışkanlıkları olduğuna ve kadınların bu erkeklerden neden uzak durduğuna bakalım…

Kadınların evlenmek istemediği erkekler

Annelerine bağımlı erkekler

Annelerimiz canımız ciğerimiz. Ancak bazı erkeklerin annelerinden kopamamak, hayatlarına giren kadını anneleri ile kıyaslamak, annelerinin evinde olan alışkanlıklarını devam ettirmek için çırpınmak, annelerinden gördüğü ilgi ve alakayı sevgililerinden beklemek ve bir türlü büyüyememek gibi bir sorunu var. Evet bu bir sorun. Annesinin kuzusu olarak yaşayan yetişkin (sözde yetişkin) bir erkekler hangi kadın birlikte olmak ister söyler misiniz?

Çocuk ruhlu olmayı bebek olmakla karıştıran erkekler

Olgunlaşmak bize ekstra stres katıyor orası kesin. Çocuk ruhlu kalmak, olaylara çocuklar kadar düz, sade ve stressiz yaklaşmak ömrü uzatan bir şey orası da kesin. Ancak bunun bir dengesi olması gerektiği tartışılmaz. Hobilerinden giyimine, beslenme alışkanlığından arkadaş çevresi ile diyaloglarına kadar tam bir ergen gibi davranan erkekler ne yazık ki kadınlar tarafından asla tercih edilmiyor. Kadınların evlenmek istemediği erkekler arasında çocuk gibi davranan erkekler de var. Kadınlar hayatlarının sorumluluğunu alamamış erkekleri kesinlikle çekici bulmuyor.

Kıskanç erkekler kadınları itiyor

Sevildiğini hissetmeyi her kadın ister. Beğenildiğini, kıskanıldığını ve paylaşılmak istenmediğini de. Ancak bunların hepsinin bir sınırı olması gerektiği konusunda da tüm kadınlar hem fikirdir. Kıskançlığı kısıtlayıcı bir hal alan, giyim tarzından konuşmasına kadar her şeyine karışan erkeklerin kendine güvensiz erkekler olduğunu düşünen kadınlar bu tip erkeklerle evlenmekten korkuyor.

Çapkın erkekler çekici değil itici

Kadınlar çapkın erkeklere hızlı bir şekilde kapılıyor olabilir ancak çapkın erkekler ile evlenmeyi asla istemiyor. Kadınlar erkeklere güvenmek ve onlarla yaşadıkları hayatta güvende hissetmek istiyorlar. Yani çapkın erkekler ile evlenmek değil, eğelenmek istiyorlar 😉

Şiddet eğilimi olan erkeklerle asla olmaz

Bazı kadınlar sahiplenilmeyi, kıskanılmayı ve hatta hayatlarına karışılmasını bile isteyebiliyor. Ancak bu sert bir şekilde yapılıp, kaba kuvvet ve şiddete doğru gittiğinde ya içlerine kapanıyor veya kaçıp gitmek istiyorlar. Hiçbir kadın kaba kuvvete maruz kaldığı veya şiddet gördüğü bir ilişkiye devam etmek istemediği gibi buna eğilimi olan bir erkek ile evlenmek istemiyor.

Kadınların evlenmek konusunda çekimser kaldığı diğer erkek türleri de; işkolikler, bağımlılar ve kendilerine hayranlık duyan erkekler….

Kırmızı Kalp

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara