Ana sayfa » Karısı vajinismus olan erkek ne hissediyor?
#YAZARLAR Kadıntralog

Karısı vajinismus olan erkek ne hissediyor?

Vajinismus son yılların en çok konuşulan kadın cinselliği ile ilgili konularından biri. Ancak kadının yaşadığı bu durum acaba erkeğe nasıl yansıyor bunu düşünüyor muyuz? Karısı vajinismus olan erkek ne hissediyor, neler yaşıyor? Cinsellikle ilgili sıkıntılarını ve eksiklikleri nasıl aşıyor?

İlişki iki kişinin uyumu ve arasında geçenler ile anlamlı oluyor. Cinsellik ve seks şüphesiz ki ilişkinin devamı için olmazsa olmaz bir olgu. Vijinismus ile savaşan bir çiftte genellikle odaklanılan taraf kadın oluyor ancak erkekler de vajinismustan nasibini alıyor. Erkekte vajinismus travması nasıl ilerliyor?

Karısı vajinismus olan erkek ne hissediyor?

Karısının onu sevmediğini düşünebilir.

Bir gün çocuk sahibi olma fikri yavaş yavaş yok olabilir. Etrafında çocuğu olan kişileri gördüğünde kendini kötü hissedebilir. Ancak bu durum aynı zamanda karısına karşı vicdan azabı hissetmesine de sebep olduğundan, bu duygusunu dile getiremez.

Karısı vajinismus olan bir erkek zaman içinde cinsel isteksizlik yaşayabilir. Artık mastürbasyon bile yapmak istemeyebilir. Aklına seks geldiğinde kendini karısına karşı sorumlu hissedebilir.

Karısına destek olmaktan yorulabilir ve kendisini boş verilmiş hissedebilir.

Porno izlenmeli mi?

Kadının vajinismus sorunundan dolayı kendisini suçlayabilir. “Eğer onun yerine başkası ile evlenseydi belki de böyle bir sorun ile karşılaşmayacaktı” diye düşünebilir.

Karısındaki isteksizliğin kendisinden kaynaklandığını düşünerek, karısını kendisinden duygusal olarak soğutmaya, böylece başka bir erkek ile duygusal bağ kurup ondan ayrılarak mutlu olma yoluna gitmesini düşünebilir.

Karısı ile ev arkadaşı gibi olduğundan başka kadınlarla duygusal bağ kurma isteği duyabilir. Ancak cinsel bir birleşme söz konusu olduğunda tedirgin davranabilir.

İnternette sevgili bulmak/bulmamak?

Kadınlarla kaçamak ilişki yaşamak istemekte ancak vicdan azabı hissetmekte olduğundan, alkol alarak, sarhoş olarak bu ihtiyacını alkollüyken giderme yoluna gidebilir.

Karısı vajinismus olan erkek, evde yaşadığı sorunlar ve cinsel olarak doyuma ulaşamama durumundan gergin, mutsuz, bunalımlı bir ruh halinde olabilir. Evde ve iç dünyasında yaşadığı bu sorunlar iş hayatına ve sosyal ilişkilerine yansıyabilir. Cinselliği yaşayamayan erkek ruh olarakta çöküntü yaşayacaktır.

Alkol ile yakın dost olabilir ve karısı vajinismus olan erkeğin cinsel tatminsizliği alkol bağımlılığına dönüşebilir.

Kırmızı Kalp

Google’da Ara