Ana sayfa » Kayganlaştırıcı nasıl kullanılır?
#CİNSELLİK

Kayganlaştırıcı nasıl kullanılır?

Kayganlaştırıcı nasıl kullanılır?

Cinsel ilişki sırasında kadında vajinal kuruluk olması durumunda kayganlaştırıcı kullanmak ilişkiye girmeyi kolaylaştıracaktır. Peki kayganlaştırıcı nasıl kullanılır? Kayganlaştırıcı cinsel ilişki sırasında alınan zevki arttıran bir etkendir. Çünkü birleşme sırasında vajinada meydana gelen ıslanma penisin vajina içinde hareketini kolaylaştırır ve her iki taraf için de haz artar.

Kayganlaştırıcı nasıl kullanılır ?

Vajinanın doğal olarak ıslanmaması stres, kullanılan ilaçlar, doğum sonrası gibi etkenlerden mümkün olmayabilir. Bu durumda kayganlaştırıcı kullanmak sürtünmeden kaynaklanan acıyı azaltır ve zevki arttırır.

Vajinal kuruluk olmaması durumunda da kayganlaştırıcı kullanmak zevki arttırmak için sıklıkla başvurulan bir yöntemdir.

Nasıl bir kayganlaştırıcı tercih etmek gerekir?

Vajinal kayganlaştırıcı alırken su bazlı olanlarını tercih etmek alerjik reaksiyonlara karşı korur. Kayganlaştırıcılar su, yağ, petrol ve silikon bazlı olarak ayrılır. İdeal olan ilişki sırasında çay kaşığı büyüklüğünde bir miktarda kayganlaştırıcı kullanmaktır. Erkeğin kayganlaştırıcıyı penisine  ve vajina kenarına sürmesi yeterlidir. Kayganlaştırıcı penis ucuna sürülebileceği gibi prezervatife de sürülebilir. Hassasiyeti arttırmak için de, penetrasyon öncesinde prezervatifin ucuna bir damla daha kayganlaştırıcı sürebilirsiniz.

Cinsel ilişki sırasında kayganlığın bitmesi durumunda tekrar kayganlaştırıcı sürülebilir. Ancak çok fazla miktarda kayganlaştırıcı kullanmak zevk almayı arttırmayacak aksine cinsel birleşmeyi olumsuz yönde etkileyecektir.

Kayganlaştırıcı nereden satın alınır?

Eczane ve marketlerde kayganlaştırıcı bulabilirsiniz. Aynı zamanda bir çok internet sitesinde de kayganlaştırıcı bulmak mümkündür.

 

 

 

 

Google’da Ara