Ana sayfa » Koşun kızlar Kegel yapıyoruz!
#CİNSELLİK

Koşun kızlar Kegel yapıyoruz!

Kegel egzersizi nasıl yapılır?

İdrar kaçırma, vajinal genişleme, doğum sonrası gibi durumlarda en çok önerilen ve başarı oranı da çok yüksek olan kegel egzersizinin cinsel yaşantımıza da oldukça büyük bir katkısı olduğunu biliyor muydunuz? Kegel egzersizi nasıl yapılır, çabuk bana anlat” dediğinizi duyar gibiyiz. Önecelikle şunu açıklayalım, kegel egzersizi hayatımıza rutin olarak sokmamız gereken standart bir egzersiz çeşidi. Yani her sabah koşuyorsanız, kegel egzersizini de aynı prensipte yapabilirsiniz. Faydasını göreceksiniz 😉

Daha iyi bir orgazm için de önerilen Kegel egzersizleri nasıl yapılır?

Günde 3 defa 5 dakikanızı ayırarak cinsel hayatınızda büyük bir adım atabilirsiniz.

Kegel Egzersizi yaparken bunlara dikkat edin…

  • Mesanenizi boşaltın.
  • Pelvik kasları kasıp, 10’a kadar sayın.
  • Kaslarınızı tamamen gevşek bırakarak 10’a kadar sayın.
Kadın Nasıl Orgazm Olur?

Bu hareketi günde 3 defa tekrarlayın. Ancak örneğin sabah, öğlen, akşam şeklinde yaparsanız kaslarınızı gereğinden fazla yormamış ve düzenli egzersiz yapmış olursunuz.
Kegel egzersizi nasıl yapılır ve nerede yapılır diye düşünmeyin. Otobüste, metroda, çay molasında, ofiste çalışırken, sohbet ederken, kitap okurken… kısaca istediğiniz her zaman Kegel egzersizlerini yapabilirsiniz.

Kegel egzersizlerini yapmaya başladıktan 4-6 hafta sonra değişikliği siz de partneriniz de anlayacak. Kegel egzersizini cinsel ilişki sırasında yapmak, erkek tarafından da hissedilecektir. Cinsel birleşmeyi daha keyifli bir hale sokan kegel egzersizi orgazm olmaya da yardımcı.

Unutmadan; Gereğinden fazla Kegel egzersizi yapmak kaslarınızı yoracak ve idrar kaçırma gibi istenmeyen durumlara sebep olacaktır.

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara