Ana sayfa » Kegel egzersizinin orgazma faydası
İlişkiler Kadın

Kegel egzersizinin orgazma faydası


Bedenimizdeki kasları çalıştırmak için yaptığımız sporun sıkılaşmamızdaki faydası tartışılmaz. Düzenli spor ile bedensel performansı arttırmaya yönelik yaklaşımımızın aynısını vajinal kaslar için de uygulamak gerekiyor. Vajinal kasların çalışmasını sağlamanın en etkili hatta tek yolu da kegel egzersizleri. Nedir bu kegel egzersizi ve kegel egzersizi neye yarar? Kegel egzersizi yapan kadınlarda orgazm olma süresi ve sıklığı farklılık gösterir mi gibi sorular bir çok kadın tarafından merak edilmektedir.

Kegel egzersizi neye yarar?

Özellikle normal doğum sonrasında kaslarda meydana gelen gevşeme sonucunda kadınların büyük bir çoğunluğunda idrar kaçırma, vajinada genişleme sonucu rahim sarkması gibi sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunlar hem sosyal yaşamda hem de cinsel yaşamda olumsuz sonuçlara sebep olabiliyor. Vajina kaslarının güçlenmesi ile hem idrar kaçırma sorununun önüne geçmek mümkün, hem de doğum sonrası ve ilerlemiş yaş ile birlikte vajinadaki sarkma, genişleme gibi durumların önüne geçerek cinsel yaşamdaki sorunları çözmek mümkün.

Kegel egzersizi nasıl yapılıyor?

Kegel egzersizi boş mesane ile yapılmalıdır. Kadınların çoğu kegel egzersizini yaparken vajinal kasları sıkmak yerine kalçasını sıkmakta ve bu ağrıya sebep olduğundan egzersizlerden vazgeçmektedir.

Kegel egzersizini yaparken vajina içerisinde bir pipet yerleşmiş olduğu varsayılarak, pipeti zihninizde 4 ayrı bölüme bölün. İlk olarak 1. Bölüme (en yukarıdaki bölüme) pipet ile su çektiğinizi farz edin, sonra o bölümdeki suyu tutarken, bir alt bölüm olan 2. Bölüme su çektiğinizi düşünün, 1 ve ikinci bölümleri tutarken 3., her üç bölümü tutarken 4. Bölümü çekin ve 10’a kadar sayın. Bölümleri tek tek ve yavaşça bırakın.

Bu egzersizi her defasında 5’erli setler halinde günde 3 defa yapmak çok kısa bir sürede vajinal kasları geliştirmekte etkili olacaktır.

Kegel egzersizi yapan kadınlarda orgazm süreleri, çeşitlilikleri de olumlu yönde geliştiği görülmektedir. Kegel egzersizi yaptığınızı partnerinizin de kısa sürede fark edeceğini ve buna çok sevineceğini söylemeden geçmeyelim…

 


Google’da Ara

Google’da Ara