Ana sayfa » Kızlık zarı nerdedir? Kızlık zarı görülebilir mi?
#CİNSELLİK

Kızlık zarı nerdedir? Kızlık zarı görülebilir mi?

Kızlık zarı veya diğer adı ile hymen (himen), sosyal yaşantıda önemli bir anlam taşır. Hymen, Yunan mitolojisinde evlilik tanrısına verilen isimdir. Eski Yunan’da gerdek gecesi bu tanrıya adandığı için kızlık zarına hymen deniliyordu. Kızlık zarı nerdedir en merak edilen sorulardan biridir.

Toplumlarda tarihten bu yana saflığın ve el değmemişliğin sembolü olarak bilinen hymen yani kızlık zarı, günümüzde önemini kaybetse de toplumumuzda hala önemli bir noktadadır.

Kızlık zarı nerdedir diyenler için açıklayalım.

Kızlık zarı nerdedir?

Kızlık zarı, vajina girişinden yaklaşık 1.5 santimetre içeride bulunur ve ince bir perde şeklindedir. Kızlık zarının ortası adet kanının akması için açıktır yani deliktir. Kızlık zarı vajina girişi tamamen kapatmaz. Kızlık zarının şekli, kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kızlık zarı kimilerinde çok esnekken, kiminde incedir, kiminde kalındır, kiminde yeri farklıdır.

Kızlık zarının yırtılması, yırtılmaması da yine bunlara bağlıdır. İlk cinsel ilişkide kızlık zarı yırtılması olabilir de olmayabilir de. Akacak kan da yine farklılık gösterir. Kiminde az ve renksizken kiminde yoğun ve bildiğimiz kan şeklindedir.

Kızlık zarı görülebilir mi?

Kızlık zarının çıplak gözle görülmesi mümkün değildir. Kişi kendi kızlık zarını görebilir mi? Göremez.

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara