Ana sayfa » Libidom düştü, ne yapmam lazım?
#CİNSELLİK

Libidom düştü, ne yapmam lazım?

Libido kimsenin görmezden geldiği ancak ikili ilişkilerde oldukça büyük önem taşıyan bir kavram. En kaba hali ile anlatmak istersek libidon aşk hayatını etkiliyor diyelim 🙂 Libidodan sorumlu olan testosteron hormonu aynı zamanda metabolizmamızı hızlandırırken, ruh sağlığımıza da katkıda bulunuyor. Yani düşük libido insanı mutsuzluğa sürüklüyor, bizden söylemesi. Peki libido yükselebilir mi? Libido nasıl yükseltilir? Bu soruların cevabını biliyor muyuz?

Libido nasıl yükseltilir ?

Düzenli egzersiz libidoyu yükseltiyor

Özellikle ağırlık antrenmanı yapmanın  testosteron hormonunda artışa sebep olduğu bilinmekte. Bununla birlikte fit bir vücuda sahip olmak özgüveni arttırışının ruh halimize yansıması libidomuzu arttırıyor.

Libido yükselten besinler var

Düzenli ve sağlıklı beslenmenin her şeye etkisi var ancak libidomuzu yükseltmek için kereviz, çikolata, istiridye ve kabak çekirdeğini hayatımıza sokmalı ve düzenli olarak tüketmeliyiz. Kereviz ve çikolata tüketmenin hem kadınlar hem de erkekler için cinsel gücü arttırıcı etki yarattığı bilinmekte. Elbette abartıya kaçmadan 🙂
Kabak çekirdeği ise yüksek miktarda çinko içerdiğinden testosteron hormonunda olumlu değişimlere sebep oluyor.

AFTERPLAY NEDİR?

Stresten uzak durmak libidoyu yükseltiyor

Çağın vebası stres ile baş etmek zor görünüyor ancak özellikle düzenli cinsel ilişkinin libido artışına katkısı büyük. Stresten uzak durmanın en iyi yollarından biri doğa ile iç içe olmak.

Düzenli uyku libidoyu arttırıyor

Yetişkin bir insanın 6-8 saat uyku uyuması hem sağlığına hem de libidosuna katkı sağlıyor. Aman uykularımızdan olmayalım.

Afrodizyak etkisi olan içecekler libidoyu yükseltiyor

Kimyon, tarçın ve karanfil içeren bir kahve içmek her gün libidoya destek çıkmak demek. Sabah kahvenizden afrodizyak etkisi olan baharatlar ile bezenmiş tatları esirgemeyin.

Kırmızı Kalp

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara