Ana sayfa » Memede sivilce neyin belirtisi?
#CİNSELLİK

Memede sivilce neyin belirtisi?

Memede sivilce , meme ucunda ya da memenin kahverengi bölgesinde sivilceveya değişiklikler ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir.

Memede sivilce neden olur?

Meme vücutta ter bezlerinin en fazla sayıda bulunduğu bölgelerden birisidir. TTer bezlerinin olduğu bölgelerde meydana gelebilecek tıkanıklıklar sebum yani derideki yağ tabakasında birikir ve sivilce oluşumuna neden olabilir. Memede sivilce bu sebeple olabilir.

Tere karşı kullanılan vücut losyonları ya da kremler de memede sivilce oluşumuna neden olabilmektedir. Bir ürün kullanmaya başladıktan sonra memede sivilce çıktıysa o ürünü kullanmayı bırakın ve meme bölgesini bol su ile tahriş etmeden ve fazla ovmadan yıkayın.

Memede çıkan sivilce elinize büyük yağ bezesi gibi geliyorsa bu ciddi bir hastalığın belirtisi olabilir. Hemen doktora gitmenizde fayda var.

Memede çıkan kılların alınması sonrasında kıl kökü iltihabı da memede sivilcelerin çıkmasına neden olabilir. Memede çıkan sivilceleri kesinlikle sıkmayın ve dar çamaşırlardan uzak durun. Eğer bir süre sonra memede çıkan sivilce geçmiyorsa doktora başvurmayı ihmal etmeyin.

Mememde sivilce çıktı. Kanser belirtisi mi?

Meme kanseri çok sık görülen kanser türlerinden biridir. Memede, meme ucunda veya memenin kahverengi bölgesinde görülen herhangi bir değişiklik ciddiye alınmalıdır. eğer rahatsızlıktan dolayı çıkmış bir sivilce veya tahriş gibi görünmüyorsa ve kısa sürede geçmiyorsa hemen bir doktora danışmak gerekir. Memede çıkan sivilce yağ bezesi gibi kitle şeklindeyse hemen doktora gitmelisiniz.

Meme veya meme etrafında sivilce çıkmasının sebeplerinden biri de kıyafetlerin içeriğidir. %100 pamuklu kıyafetler vücudun hava almasını sağladığından önemlidir. Fazla dar sütyen kullanmamaya, vücudunuzun hava almasını sağlamaya özen gösterin.

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara