Ana sayfa » Menstural kap nedir?
#CİNSELLİK

Menstural kap nedir?

Regl dönemi terimlerine bir yenisi daha eklendi. Menstrual kap! Bu demek oluyor ki, kızlar arasındaki sırlara da bir yenisi daha eklendi. Menstural kap nedir? Nasıl kullanılır ve neye yarar?

Zaten yıllardır adet dönemlerimizi, pedlerimizi, regl külotlarımızı ve karın ağrılarımızı saklamaya çalışmaktan bıkmıştık, şimdi başımıza bir de menstrual kap çıkıverdi.

Menstural kap nedir ve nasıl kullanılır?

Menstrual kap kısaca regl döneminde kullanılmak üzere dizayn edilmiş, vajina içerisinde yerleştirilen ve kanın içerisinde toplanmasını sağlayan silikon aparata deniyor.

Manstrual kabı kendimiz elimiz ile yerleştirebiliyor ve her tuvalete girdiğimizde çıkartıp içerisine biriken kanı boşaltıp, yıkayıp tekrardan vajina içerisine yerleştirebiliyoruz.

Menstrual kabın esnek ve silikondan oluşu vajina içerisinde hissedilmemesini sağlıyor.

 

Menstrual  kap nasıl kullanılır?

Menstrual kap vajina içerisine yerleştirildikten sonra yarım saat kadar mevcut halde kalabilir. Yani yolculuk vs sırasında kullanmanız pek hayırlı olmayacaktır.Dolduğunu düşündüğünüz menstrual kabı boşalttıktan sonra yıkayarak yeniden yerleştirebilirsiniz.
Menstrual kap üreticileri aynı menstrual kabı gerekli temizliklerini yapıp kendi kabında sakladığınız sürece 5 yıl kadar kullanabileceğimizi söylüyor.

Seçim sizin 🙂 İsterseniz bir deneyin, aklınız kalmasın 🙂

 

 

 

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara