Ana sayfa » Mental orgazm nedir?
#CİNSELLİK

Mental orgazm nedir?

Mental orgazm nedir

Orgazmın her türlüsünü tattık. Şimdi sıra geldi mental orgazma. Peki nedir bu mental orgazm. Neden İhtiyaç duyulur. Gelin de bir bakın!

Öncelikle Dr. Barry Komisaruk‘un son zamanların en ilginç araştırmasını konu aldığı Orgazm Bilimi adlı kitabından bir kaç tanım ile mental orgazmın ne olduğunu öğrenelim.

Sayın Komisaruk’a göre mental orgazm; düşünce yoluyla son noktaya ulaşılan ve bu yolda hiç bir uyarıcıya ihtiyaç duyulmayan zor ama etkili bir orgazm çeşidi!!!!!

veee asıl olan bunu erkekler değil sadece kadınlar başarabiliyor. (“Yani haliyle!” demeden geçemeyeceğim. Erkek anatomisini göz önüne alırsak dışarıdan uyarılmadan mutlu sona ulaşmak biraz zor olsa gerek 🙂

Mental orgazm da önemli olan ‘orgazm’ın ne olduğunu iyi tespit etmektir. Beynin zevk merkezini( burada sinsi bir gülüş var) bilerek ve isteyerek düşünce yoluyla çalıştırabileceğini öğrenen her kadın mental orgazma ve bunu başarmanın hazzına erecektir.

Tabiki buna giden yolda stressiz ve huzurlu bir hayat mevcut olmalı! Öyle günlerden birini geçirdiyseniz mental orgazmı denemek için tam zamanı.

Düşünce gücü, zihin egzersizleri, sakinlük, dinginlik….. Hepsi tamam ama olmuyor! demeyin. Olmaz tabi. Bunlar tek başına yeterli değil. Bunun yanında nefes egzersizleri, fantaziler süreci kısaltacağı gibi zevki de artıracaktır.

Dr. Barry Komisaruk araştırma sırasında bazı kadınların bu konuda zorlandığını ve zorlandığı noktada kegel egzersizlerinden yararlandığını söyledi. Doğruluk payının %100 olduğunu düşünürsek hemen google’a kegel egzersizleri yazabilirsin. Yada bekle ben senin için yazıp buraya koyayım.

Son olarak kalıplarını yıkıp cinselliği önce kendin için yaşamak istiyorsan mental orgazma ulaşmanın bir yolunu bul. Hayatın kötü ve rahatsız edici yanlarından bir an önce arın ve dilersen deneyimlerini peylaş 🙂

Google’da Ara