Ana sayfa » Miskin erkekleri neler baştan çıkartıyor?
#AŞK

Miskin erkekleri neler baştan çıkartıyor?

Kadınların erkekleri etkilemek için yüzyıllardır kullandığı bazı yöntemler var. Erkekleri neler baştan çıkartıyor diye sorsak hemen hemen cevaplar aynı olur. Ancak siz bu konuda hiç bir tecrübeye sahip olmadığınızı düşünüyorsanız, yalnız değilsiniz.

Örneğin; Neredeyse çocuk denecek yaşlarda flört etmeye başlamış, ilişkileri devam etmiş ve genç yaşta evlenmiş çiftlerin ayrılması durumunda kadınlarda “Ben flört etmeyi, bir erkeği tavlamayı bile unutmuşum” hayıflanmaları başlar. Yıllar geçmiştir, taktikler unutulmuştur.

Örneğin; Miskin bir sevgiliniz vardır, seks konusu onun için o kadar da cazip değildir. Yani seksi sever ancak sevişmeye üşenir…

İşte tam da bu sebeplerden, bu yazıyı kaleme alalım istedik kızlar;)

Erkekleri neler baştan çıkartıyor?

  1. En etkili koku erkekleri tahrik ediyor

Erkeklerin aklını başından alan 2 adet koku var : Balkabağı ve Lavanta. En azından Chicagolu araştırmacıların incelemeleri bu tür sonuçlar veriyor. Bu iki yiyeceğin kokusu erkeklerde cinsel uyarılmaya neden oluyor ve ilgili bölgelere kan akışını hızlandırıyor. Haydi bakalım kızlar hemen aktara koşun 😉

  1. Korkunun gücü adına!

Korku ve endişenin cinsel isteği arttırdığı kaydedildi. Erkeklerin korktuğu anlarda daha seksi davranmaya meyilli olduğu söyleniyor. Korkutayım derken adamın kalbine indirmeyin tabii ancak adrenalin içeren hikayeler erkekler için oldukça cazipmiş.

Erkek neden sevişmek istemez?
  1. Kırmızı elbise çoğu erkeğin tahrik ediyor

Bir araştırmada erkeklerden kadınları değişik kıyafetler içerisindeyken puanlamaları isteniyor ve kırmızı kıyafetli fotoğrafların daha yüksek puanlar aldığı kaydediliyor. Biyologların yaptığı açıklamaya göre ise kadınların yüzlerinin kızarması ovulasyon işaretidir ve erkekler kadınların en doğurgan dönemde olduğunu içgüdüsel olarak anlar.

  1. Kollar bacaklara göre seksiymiş

Avustralyalı bilim adamlarının yaptığı bir araştırmada erkeklerin uzun bacaklardan ziyade uzun ve şekilli kolları daha seksi bulduğu ortaya çıkarıldı. Uzun kollu kadınların daha ince ve zarif göründüğü kaydedilmiş.

  1. Takım iç çamaşırı erkeği çok tahrik ediyor

Erkekler alt-üst takım iç çamaşırlarına karşı ayrı bir ilgi besliyor.  Takım iç çamaşırı giyen kadınların daha zevkli ve seksi olduğunu düşünüyorlar.

Sperm alerjisi nedir?
  1. Kıvrımlı hatlar erkekleri tahrik eden detaylar

İnce olmak herkesin arzusu. Ancak erkekler fazla ince vücut sevmiyor. Kıvrımlı hatlar ve özellikle kalçaları daha seksi buluyorlar. Uzmanların araştırmalarına göre kıvrımlı kalçalar vücuttaki omega-3 yağ asidinin doğru oranda olduğunu gösteriyor. Bu yağ asitleri ise hamilelik döneminde fetüsün beyin gelişimi için oldukça önemli. Erkeklerin kıvrımlı hatlardan hoşlanmalarının iç güdüsel olarak daha doğurgan kadınları seçmeye programlı olmalarından kaynaklandığı düşünülüyor.

  1. Etrafında dolaşan bir kadın erkeği tahrik eder

Avcı ruhlu olsalar da erkekler sürekli göz kontağı yaşamaktan ve hoşlandıkları kadını etraflarından görmekten tahrik oluyor.

  1. Erkek kendine benzeyen kadından tahrik oluyor

Her erkeğin hayalinde bir kadın figürü mutlaka var. Ancak yapılan araştırmalar ve çeşitli teorilere göre erkekler kendilerine benzer fiziksel ve ruhsal özelliklere sahip kadınları çekici buluyor. Bunun nedeni olarak ise güvende hissetme ihtiyacı gösteriliyor.

  1. Kahkahalar erkeği tahrik etmede işe yarıyor

Sevimli gülümsemeler tatlı gelebilir ancak kahkaha kesinlikle baştan çıkaran bir etkiye sahip. Yüksek sesli kahkahalar erkekleri tahrik ediyor. Kahkahaların erkeklere seks sırasındaki inlemeleri çağrıştırdığı düşünülüyor.

  1. Seks oyuncakları erkeklere çekici geliyor

Kadınlar oyuncakları kendilerine saklama eğilimindedir. Nedense gizli tutmak gerektiğine inanırlar. Ancak erkeklerin bu tür oyunları gördüğünde partnerlerini daha seksi buldukları söylenmektedir.

Kırmızı Kalp

Google’da Ara