Ana sayfa » Nasıl orgazm olunur? Orgazm nedir?
#CİNSELLİK

Nasıl orgazm olunur? Orgazm nedir?

Orgazm olmak nedir?

Orgazm kelimesi yunanca kökenli bir kelimedir. Orgazm kelimesi şehvetli heyecan manasına gelen orgasmus kökünden türemiştir. Beynimizin cinsel uyarıları oldukça yoğun bir şekilde alışı ile genital bölgelerinin uyarılara güçlü bir şekilde cevap vermesi olarak tanımlanmakta. Orgazm olmak sağlıklı ve her insanın ihtiyacı olan bir şeydir. Nasıl orgazm olunur ve kadınla erkek arasındaki orgazm olma şekilleri konusu her yetişkinin bilmesi gereken bir durumdur.

Nasıl Orgazm olunur? Orgazm nedir?

Daha basit bir dille anlatmak gerekirse, orgazm; sevişme sırasında cinsel hazzın ve isteğin tüm vücuda güçlü bir şekilde yayılması ve bunun vücut tarafından hissedilmesi orgazma sebep olur. Bu esnada hem rahim hem de vajina  kontrolsüz ve çok güçlü bir şekilde kasılır.

Genital kasılma orgazm sonrası yalnızca genital bölgede kasılma yapmaktan çıkar ve tüm vücuda yayılır. Orgazm sonrası kadınlardaki genital gerilim çok hızlı bir şekilde azalmaya başlar.

Orgazm sonrasında vücutta rahatlama, sakinlik, zaman zaman uyku hali oluşabilir.

Orgazm, cinsel uyarılma ve zevkin en yüksekteki noktasıdır.

Beynin cinsel uyarıları yoğun bir şekilde almasıyla vücudun genital bölümlerinin eş zamanlı olarak tepki vermesi de orgazm tanımlarından biridir.

Kadın ve erkeğin orgazmı yaşayış şekilleri birbirinden farklıdır.

Dünyada 4000 kadın üzerinde yapılan araştırma sonucunda kadınların 1/3’inin hayatı boyunca  orgazmı yaşamadığını göstermektedir.

Kadınların yalnızca 1/10’u her cinsel ilişkide orgazm olabilmektedir. Klitoral uyarılma olmadan orgazm olabilen kadın oranı%30’iken, mastürbasyonla orgazma ulaşanların oranı yüzde 34’tür.

Bazı kültürlerde orgazm yalnızca erkeğe özgü bir şey olarak inanılsa da kadınlar için orgazm olabilmek hayati önem taşıyor.

Orgazm olabilmek ruh ve beden sağlığını aynı anda besleyen bir ihtiyaçtır demek doğru olacaktır. Toplumsal baskılar ve utangaçlık ile birleşen tabular sonucunda orgazm bir çok ilişkide konuşulmayan bir sorun haline gelmekte ve birlikteliklerin bitişi ile sınırlı kalmayıp ruhsal çöküşlere sebep olabilmektedir.

 

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

#Aşk #İlişkiler #Cinsellik

Google’da Ara